facebookbipp

 

 

 

 

 

 

 

 

E-dziennik →

UONET zaloguj sie

UONET obejrzyj filmy

UONET dostep do edziennika

 

 

 

Zmarł Pan Józef Mirowski.

Był Dyrektorem Zbiorczej Szkoły Gminnej w Zawadzkiem w latach 1981 - 1985, po reorganizacji - w latach 1985 - 1986 Szkoły Podstawowej nr 1.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę 5 sierpnia o godz. 10:00 w starej kaplicy na cmentarzu komunalnym Opole Półwieś.

Parę słów poświęconych wspomnieniu śp Józefa Mirowskiego - warto przeczytać: TUTAJ


Nadszedł czas wakacji - dziękując za wysiłek i współpracę życzymy
Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły,
by lato było pełne niezapomnianych wrażeń, radosne, szczęśliwe i bezpieczne.


Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021

Podręczniki do przedmiotów obowiązkowych będą wypożyczane uczniom z biblioteki szkolnej, natomiast do przedmiotów dodatkowych, takich jak: język mniejszości narodowej - j. niemiecki w klasach 1 – 6 oraz religia w klasach 1 – 8, należy zakupić.


Wykaz osób zakwalifikowanych do klasy sportowej: w module KLASA SPORTOWA


KLUB SPORTOWY „STAL” ZAWADZKIE organizuje nabór dzieci i młodzieży... CZYTAJ DALEJ TUTAJ


Do pobrania w razie potrzeby:

OŚWIADCZENIE: TUTAJ i  DEKLARACJA: TUTAJ


 

A A A

Od 11 maja 2020 r. rozpoczynamy w naszej szkole stopniowe wprowadzanie lekcji online z wykorzystaniem Office 365 dla Edukacji. Jest to darmowa usługa, która jest zintegrowana z e-dziennikiem UONET i zawiera aplikację Microsoft Teams, która łączy elementy komunikacji i współpracy. Umożliwia udostępnianie treści uczniom, prowadzenie wspólnych notesów, przypisywanie zadań i nadawanie ocen. Uczniowie na zajęciach informatyki otrzymali loginy do aktywacji konta na Office 365. Prosimy o jak najszybsze zalogowanie się uczniów na platformie. Informacje o tym kiedy będą się odbywać lekcje online w aplikacji Teams przekażą nauczyciele uczący danego przedmiotu. Taka forma kontaktu uczniów z nauczycielami ułatwi im pracę oraz odciąży rodziców. Nadal pracujemy według planu lekcji, a w czasie, gdy zajęcia nie będą odbywały się zdalnie uczeń pracuje samodzielnie wykonując, przydzielone przez nauczyciela, zadania i kontaktując się z nim w razie potrzeby poprzez e-dziennik lub aplikację MsTeams. Nauczyciel jest dostępny i służy w tym czasie wsparciem i pomocą.

 

Regulamin korzystania z platformy Office 365 dla Edukacji
w Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzkiem - TUTAJ

 

Poradnik dla Uczniów (i Rodziców): https://www.youtube.com/playlist?list=PL6-3bqqH2ks6AQMrzBMKia6V8TK_0TdtJ

 

Instalacja Ms Teams: https://www.youtube.com/watch?v=uDpk3yVTBhI

Nauczanie zdalne: https://www.youtube.com/watch?v=nMrTxCMwN-8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=hyHg4l4fFdQ

 

szkola z pozytywna uwaga

 

Zachęcamy wszystkich do udziału w niżej opisanej akcji, do której przystąpiła nasza szkoła.

"Pozytywna uwaga dla ucznia" to nowa akcja, która błyskawicznie zyskuje na popularności. Inicjatywa została zapoczątkowana w jednej z warszawskich szkół, w której podczas jednej z lekcji okazało się, ze uczniowie nie potrafili napisać nic dobrego o sobie.

O co chodzi w "pozytywnej uwadze dla ucznia"? To bardzo proste. Polega ona - jak sama jej nazwa wskazuje - na wpisywaniu uczniom pozytywnych uwag w dziennikach przez nauczycieli.

Przede wszystkim chcemy zmienić myślenie o uwagach. Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie - informują organizatorzy.

Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Niech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków - czytamy na stronie internetowej akcji.

Więcej o akcji na stronie: https://pozytywnauwaga.pl/.

Na stronie https://pozytywnauwaga.pl/pochwal-sie-uwaga/ można zamieścić otrzymane od nauczycieli pozytywne uwagi, które szczególnie zapadły w pamięć.

Wykaz zajęć - TUTAJ

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny

2019/2020

 

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2019/2020

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ORGANIZOWANE W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZAWADZKIEM
w roku szkolnym 2019/2020

 

Dokument tutaj: artykuł będzie wkrótce dostępny.

„Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) w Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzkiem jest Pan Maciej Korzuch, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

Koło Towarzystwo Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi" i Nadleśnictwo Zawadzkie zorganizowali już szóstą Konferencję, tym razem nt. „Zagrożenia abiotyczne, biotyczne i antropogeniczne środowiska leśnego”...

 

Zawadzkie, 23.06.2017

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SKKT-PTTK

Rok szkolny 2016/2017

II semestr

 

- 27.01.2017 w kinoteatrze odbyło się Spotkanie Noworoczne OZ/PTTK „Huta Andrzej” podsumowujące działania OZ/PTTK i Szkolnych Kół Krajoznawczo Turystycznych PTTK za 2016 rok. Spotkanie prowadził wiceprezes Zdzisław Andrzejewski. W prezentacji multimedialnej podsumowano działania turystyczne za rok 2016r, w tym imprezy własne organizowane przez nasze koło. Szkoła otrzymała dyplom podziękowania z współpracę.

- 13.02.2017r - VI Rajd „Zima w Dolinie Małej Panwi”
    W pierwszym dniu ferii zimowych 13.02.2017r Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze PTTK z PSP w Zawadzkiem przy wsparciu OZ PTTK w Zawadzkiem zorganizowało dla dzieci VI Pieszy Rajd Turystyczny „Zima w Dolinie Małej Panwi”. Głównymi celami imprezy było: promowanie historii, tradycji, walorów krajoznawczych regionu Doliny Małej Panwi i zdrowotnych obszarów leśnych Gminy Zawadzkie, promocja zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu w warunkach zimowych, propagowanie turystyki pieszej wśród dzieci, rozwijanie więzi turystycznych wśród dzieci i młodzieży naszej gminy, podnoszenie kwalifikacji turystycznych i kultury turystycznej, stworzenie możliwości aktywnego spędzenia czasu na feriach zimowych.

    W rajdzie wzięło udział 43 uczestników – dzieci z PSP w Zawadzkiem pod opieką Marii Andrzejewskiej i Beaty Brzezińskiej, dzieci z ZSG w Kielczy pod opieką Barbary Brolik i Jolanty Soloch oraz członkowie Zarządu OZ/PTTK „Huta „Andrzej”. Wszyscy spotkali się o godz.10.00 w budynku szkoły, gdzie omówiono trasą wędrówki oraz sprawy bezpieczeństwa. Tu też podzielono się na dwie grupy, gdyż podczas rajdu zaplanowano zabawę terenową „Podchody”. Po omówieniu zasad zabawy, wyruszyła pierwsza grupa pod przewodnictwem B. Brzezińskiej, która wytyczała trasę i miała za zadanie schowanie 50 listów z literami hasła rajdowego, następnie po 15 minutach wyruszyła druga grupa pod przewodnictwem M. Andrzejewskiej, która w trakcie pokonywania tej samej trasy rajdu poszukiwała ukryte liściki. Zabawa sprawiała dzieciom wiele radości, szczególnie zaznaczanie i odczytywanie znaków, strzałek wskazujących trasę do miejsc ukrytych liścików, chowanie i odszukiwanie liścików schowanych w różnych ciekawych miejscach oraz wykonywanie zadań – niespodzianek. W tym dniu dopisała piękna, słoneczna, mroźna pogoda. Podczas wędrówki podziwiano zimowe krajobrazy Doliny Małej Panwi, natomiast pan Henryk Gwóźdź opowiadał dzieciom o historii Zawadzkiego. Na mecie rajdu przy Nadleśnictwie Zawadzkie spotkały się obie grupy i dopiero wtedy odczytano pełne hasło, które brzmiało: „Las i drzewa żyją, nie niszczcie ich życia, bo one żyją dla was”. Po posiłku turystycznym przy ognisku, p. Agnieszka Jamrozik - pracownik nadleśnictwa przeprowadziła zajęcia praktyczne na temat rozpoznawania tropów zwierząt i ptaków. Uczestnicy zadowoleni z rajdu, szybko pokonali już krótszą trasę powrotną i deklarowali udział w kolejnym rajdzie.

    W organizacji rajdu pomagali Henryk Gwóźdź, Jerzy Spallek, Zdzisław Andrzejewski, z Zarządu OZ/PTTK oraz Agnieszka Jamrozik z Nadleśnictwa Zawadzkie. Rajd był ciekawą formą zagospodarowania czasu dzieciom podczas ferii zimowych, a jednocześnie wspaniałą zabawą i kolejną udaną imprezą turystyczną sprawiającą dzieciom wiele radości.

- 04.03.2017r. - Kijkowy Rajd „Zamek Kąty 2017”
Uczestniczyli członkowie seniorzy, w tym opiekun SKKT M. Andrzejewska. Rajd gwiaździsty, gdy wszyscy uczestnicy dotarli do DPS w Zawadzkiem, odbyło się spotkanie. Na spotkaniu prezentację multimedialną i relacje ze swoich wypraw zaprezentowało Koło PTTK „Szlachetne kamienie” ze Strzelec Opolskich podlegające pod OZ/PTTK „Huta Andrzej”.

- 8.04.2017r.-XVI Wiosenny Rajd Rowerowy Ścieżkami Doliny Małej Panwi „Wiosna 2017”
Rajd organizowany przez OZ/PTTK „Huta Andrzej”, w którym wzięło udział 230 uczestników. Z naszej szkoły w rajdzie wzięło udział 35 uczestników. Grupę zorganizowała Maria Andrzejewska, a opiekunami były również Joanna Lońska i Małgorzata Żuchowska. Wspomagali rodzice p. Ewelina Sowa, p. Sonia i Grzegorz Kaczmarczyk. W sobotę 8.04.17r o godz. 9.00 nasza grupa i inni turyści zebrali się przy CIT w Zawadzkiem, gdzie Zdzisław Andrzejewski z OZ/PTTK zapoznał z programem rajdu i zasadami zachowania bezpieczeństwa na trasie. Następnie wyruszyliśmy w trasę pod przewodnictwem p. Henryka Gwódź i Stanisława Kiełka. Trasa przejazdu prowadziła przez Zawadzkie, leśnymi ścieżkami do Żędowice koło młyna p.Thila, kościoła w Żędowicach i powrót do CIT w Zawadzkiem. Na mecie rajdu czekał pyszny posiłek: kiełbaska z rożna z bułeczką, placki ziemniaczane, herbata. Następnie odbyły się konkursy: sprawnościowe i rowerowe, a potem podsumowanie przez Prezesa p. Alfreda Feliksa. Wielu turystów z naszej grupy uczestniczyło w konkursach, a nagrody zdobyli Senastian Gaś, Natalia Stranc, Nikola Hajdun, Amelia Oleszko, Maciej Zakrzewski, Kacper Szumski. Rajd bardzo podobał się, dzieci miło spędziły czas i dobrze się bawiły się. Dopisała piękna pogoda, mimo że rano nie wskazywało na to, że będzie słonecznie. Głównymi celami rajdu było: inauguracja sezonu kolarskiego 2017 w OZ/PTTK w Zawadzkiem, promowanie walorów krajoznawczo-turystycznych i zdrowotnych obszarów leśnych Gmin Zawadzkie i Kolonowskie, wdrażanie do konieczności przestrzegania zasad ochrony przyrody oraz dbałości o zasoby leśne, popularyzacja turystyki rowerowej, popularyzacja hasła OZ/PTTK na 2017 r. „Mała Panew Łączy”

- 21.04.2017r Wybory do Zarządu OZ/PTTK „Huta Andrzej”, pod które podlega SKKT z PSP Zawadzkie.
Kadencja władz PTTK trwa 4 lata. XV kadencja przebiegała w latach 2013-2016. Dnia 21.04.2017r. odbył się Zjazd Sprawozdawczo-wyborczy Oddziału Zakładowego PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem, w którym uczestniczyli członkowie SKKT oraz opiekun koła, dyrektor Beata Brzezinska ( członek SKKT) i wicedyrektor Katarzyna Sztęborowska. Na zebraniu wyborczym podsumowano działania turystyczne za okres 4 lat. Wybrani delegaci wysłuchali sprawozdań ustępującego Zarządu Oddziału, Oddziałowej Komisji Rewizyjnej i Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego oraz sprawozdania finansowego. Po dyskusji i pozytywnej ocenie pracy Zarządu udzielono absolutorium członkom ustępującego Zarządu OZ/PTTK.W trakcie dalszych obrad wybrano nowe władze Oddziału PTTK w Zawadzkiem, pojęto uchwały dotyczące pracy w nowej XVI kadencji, obejmującej lata 2017-2019.
Uczestnicy zjazdu mogli obejrzeć przygotowane prezentacje dokonań OZ/PTTK w trakcie XV kadencji, kroniki działalności kół PTTK i gazetki obrazujące wybrane imprezy cykliczne oraz wystawę „Dolina Małej Panwi” w fotografii – prace z konkursów Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Zawadzkie i Nadleśnictwa Zawadzkie. Nasze koło zaprezentowało kroniki z okresu 2016 – 2017 oraz gazetkę prezentującą 5 Rajdów „Zima w Dolinie Małej Panwi”, które są imprezą własna koła. Gazetka w Konkursie „Imprezy Oddziału i własne w obiektywie” zajęła I miejsce.
Spotkanie przy kawie i ciastkach oraz życzenia dalszych sukcesów zakończyło spotkanie.

- 6.05.2017r - Wyprawa na szczyt Błatnia – Brenna w Beskidach.
Uczestniczyli członkowie seniorzy i dzieci z naszego koła (opiekun SKKT - Maria Andrzejewska, Zdzisław Andrzejewski, Janina Sklorz, Joanna Foks, Anna i Andrzej Włóczyk, Mirella i Ireneusz Ludwig, Małgosia Ludwig 4a).
Rajd był wyprawę inaugurującą początek oddziałowego sezonu turystyki górskiej na Błatnią (917 m n. p. m.), szczyt Beskidu Śląskiego, górującego nad miejscowością Brenna. Odbył się 6.05.17r
Wzniesienie zdobywaliśmy w dwóch grupach. Pierwsza przeszła dłuższy szlak z miejscowości Górki Wielkie. Druga, nieco krótszy szlak z Brennej. Wszyscy spotkaliśmy się w Schronisku PTTK na Błatniej, jednym z najpopularniejszych obiektów w Beskidach. W pobliżu schronisko, na zboczu góry, usytułowane jest „Ranczo Błatnia” – miejsce naszego turystycznego posiłku. Zejście do Brennej i zwiedzanie miejscowości zakończyło wyprawę.

- 7- 9.05.2017 r. Wyprawa SKKT-PTTK (kl. 6c, 5a, 4b) – wycieczka do WARSZAWY.
    W dniach 7-9.05.2017 odbyła się wycieczka krajoznawcza do Warszawy - stolicy Polski. Uczestniczyło w niej 57 uczniów kl.6c,5a,4b (w tym 31 członków SKKT) oraz opiekunowie Maria Andrzejewska – kierownik wycieczki, wych. kl.6c i opiekun SKKT-PTTK, Bożena Baranowska- wych. kl.5a, Anna Stranc – wych. 4b, Beata Brzezińska – dyrektor szkoły, Zdzisław Andrzejewski – organizator turystyki OZ/PTTK w Zawadzkiem.

    Program wycieczki był bardzo bogaty, a zwiedzanie przez 3 dni odbywało się z przewodnikami warszawskimi. Do głównych atrakcji wycieczki można zaliczyć zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego (bardzo atrakcyjne szczególnie dla chłopców), Centrum Nauki Kopernik. W następnym dniu zwiedzanie wnętrz Zamku Królewskiego (wystawy muzealne, sale tronowa, Sejmowa, balowa, sale z obrazami J. Matejki, Canaletta) i ekspozycje w 3 salach multimedialnych, w których prezentowano Zamek Królewski do 1939 roku, zniszczenie i zburzenie zamku w czasie II wojny światowej oraz okres odbudowy zamku, zdobywania środków na odbudowę i oddanie zamku do zwiedzania w 1984r. Potem odbył się spacer Traktem Królewskim, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta, rynku Starego Miasta (mury miejskie z Barbakanem, Syrenka Warszawska, zabytkowe kamienice mieszczańskie), Pomnika Małego Powstańca, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim, Kościoła pw. Św. Krzyża, Ogrodu Saskiego z fontanną, obserwacja zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, ogrody i „tańczące fontanny” na Podzamczu, Biblioteki Uniwersyteckiej z ogrodem botanicznym na dachu obiektu,. Atrakcją był wieczorny spacer przez Most Śląsko Dąbrowski na Starówkę Warszawską, gdzie można było podziwiać Warszawę pięknie oświetloną. W ostatnim dniu odbyła się przejażdżka metrem, zwiedzanie Stadionu Narodowego, zwiedzanie Łazienek Królewskich, w tym Belwederu, pomnika Józefa Piłsudskiego, spacer po parku (pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wyspie, Wielka Oficyna, Pałac Myślewicki, Teatr na Wyspie, Stara Pomarańczarnia, aleje z kwitnącymi rododendronami i azaliami).

    Ogólnie bogaty program wycieczki w pełni zrealizowany, przewodnicy opowiadali ciekawie i pokazali bardzo dużo zabytków i miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie, czas zwiedzania maksymalnie wykorzystany, przy tym dopisała pogoda. Autokar komfortowy, kierowca jeździł bardzo bezpiecznie i świetnie radził sobie z poruszaniem po Warszawie, zakwaterowanie i wyżywienie w HIT Hotelu bardzo dobre. Dzieci bardzo zadowolone z wyprawy do Warszawy


- 19.05.2017r – III Rajd rowerowy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich – zbiornik wodny w Leśnictwie Świerkle w Żędowicach.
    Nadleśnictwo Zawadzkie i Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi" w Zawadzkiem włączyło się w organizację Dni Otwartych Funduszy Europejskich poprzez organizację III Rajdu Rowerowego po obiektach finansowanych ze środków UE w dniu 19.05.2017r. do zbiornika wodnego w Leśnictwie Świerkle w Żędowicach.

    W rajdzie wzięło udział ponad 70 osób. Z naszej szkoły uczestniczyła 43 osobowa grupa (w większości członkowie SKKT). Opiekunami byli: M. Andrzejewska, J. Zajączkowska, D. Malik, A. Jamrozik, Z. Andrzejewski, H. Gwóźdź, E. Dziedzic. Uczniowie ze szkół: PSP Zawadzkie, PG Zawadzkie, ZSG z Kielczy pod opieką leśników, członków Koła TPL „Dolina Małej Panwi” oraz OZ/PTTK spotkali się na parkingu PSP Zawadzkie, gdzie powitali ich Nadleśniczy Grzegorz Furmański i prezesa TPL Maria Andrzejewska. Po przedstawieniu regulaminu rajdu, celów i zasad bezpieczeństwa wszyscy wyruszyli w trasę biegnącą przez leśniczówkę Świerkle do zbiornika wodnego w leśnictwie Świerkle oddz. 409. Po drodze p. Agnieszka Jamrozik pokazała uprawę ( nowe nasadzenia drzew) oraz las po pożarzysku, a przy zbiorniku wodnym w Żędowicach odbyła się prelekcja na temat Małej Retencji Nizinnej w Nadleśnictwie Zawadzkie przy wsparciu finansowym pochodzącym z Unii Europejskiej. Na zakończenie przeprowadzono konkurs wiedzy o Unii Europejskiej z nagrodami. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce, która już od 3 lat cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

- 13.05.2017r. – XXXVI Zlot Śladami Dawnego Hutnictwa „Regolowiec 2017” zorganizowany przez OZ/PTTK „Huta Andrzej”. Rajd pieszy.
    Oddział OZ/PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem w dniu 13.05.2017r zorganizował 36 raz imprezę związanych z historią Doliny Małej Panwi „Zlot Śladami Hutnictwa- Regolowiec 2017”. Cele zlotu to: propagowanie hasła PTTK „Wisła Łączy”, oddziałowego hasła „Mała Panew Łączy” oraz hasła PTTK „Turystyka Łączy Pokolenia”, zapoznanie z historią regionu, dawnego hutnictwa i osadnictwa w dorzeczu Małej Panwi, z walorami przyrodniczymi lasów Nadleśnictwa Zawadzkie, poszanowanie przyrody i środowiska, umacnianie więzi turystycznych wśród mieszkańców sąsiadujących gmin, popularyzacja turystyki rowerowej i pieszej

    W tym roku na metę na Regolowca – rowerem lub pieszo – dotarło blisko 200 osób Z naszej szkoły uczestniczyła 34 osobowa grupa piesza pod opieką Marii Andrzejewskiej, Joanny Lońskiej, Małgorzaty Żuchowskiej oraz rodziców Agnieszki i Dariusza Skorupa. Grupa pod przewodnictwem p. Tomasza Swobody wędrowała z Zawadzkiego przez Kocią Górę, niebieskim szlakiem rowerowym, przy trzech Stawach Pluderskich na polanę Regolowiec. Na miejscu najpierw turystyczny posiłek, a potem się kilka tradycyjnych konkursów – wiedzy krajoznawczej, wiedzy leśno-przyrodniczej (organizator Nadleśnictwo Zawadzkie i TPL), wiedzy strażackiej oraz konkursy sprawnościowe i rowerowe. Wielu uczestników zdobyło nagrody w konkursach. Wspaniała pogoda, atrakcyjne konkursy przyczyniły się to tego, że rajd był bardzo udaną imprezą turystyczną.

- 3.06.2017 r (sobota). Rajd Młodzieży Szkolnej „GÓRY OPAWSKIE 2017”
    W dniu 3.06.2017 (sobota) 14 członków SKKT pod opieką Marii Andrzejewskiej uczestniczyło w Rajdzie Młodzieży Szkolnej „Góry Opawskie 2017” organizowanym przez OZ/PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem. Kierownikiem rajdu był Zdzisław Andrzejewski, a kierownikiem trasy Piotr Jendruś - Przodownicy Turystyki Górskiej. W rajdzie uczestniczyły drużyny z opiekunami SKKT ze szkół PSP Zawadzkie, ZSG Kielcza, PSP Staniszcze Wielkie – Kolonowskie 3, Staniszce Małe - Spórok, PG Kolonowskie. Autokar zawiózł wszystkich uczestników rajdu do Jarnołtówka. Z Jarnołtówka pod przewodnictwem p. Piotra Jendrusia wędrowaliśmy szlakiem niebieskim przez Karliki do Rozdroża pod Piekiełkiem, dalej szlakiem żółtym Drogą Amalii do kapliczki na Placu Langego, następnie szlakiem żółtym Ścieżką Langego do schroniska Pod Biskupią Kopą, od schroniska szlakiem czerwonym na szczyt Biskupiej Kopy (889 m. npm). Na szczycie zaliczyliśmy czeską wieżę widokową, z której rozciągały się piękne widoki. W drodze powrotnej odpoczynek i posiłek w schronisku, a następnie zejście żółtym szlakiem do Jarnołtówka i powrót.

    Trasa bardzo malownicza, z pięknymi widokami (niestety wycięto lasy, które porastały Biskupią Kopę ze względu na kornika). W tym dniu dopisywała słoneczna pogoda. Do Zawadzkiego wróciliśmy około 19.30, bardzo zadowoleni, ale też trochę zmęczeni.

- 31.05 – 2.06.2017 - Biwak 6c - członków SKKT-PTTK w Zawadzkiem
    Uczniowie klasy 6c (SKKT-PTTK) pod opieką wychowawcy Marii Andrzejewskiej oraz rodziców uczestniczyli w dniach 31.05 - 2.06.2017r. w biwaku „Sienkiewicza 11”. Biwak pod namiotami to bardzo atrakcyjna forma rekreacji turystów, świetna zabawa, szkoła życia.

    W pierwszym dniu 31.05.17r. uczniowie z wychowawcą przeszli pieszo ze szkoły na pole biwakowe, natomiast rodzice przewieźli namioty i sprzęt. Po przyjściu na miejsce biwakowania witali nas gospodarze posesji Rodzice p. Wioletta i Marek Gaś, Rodzice p. Agnieszka i Dariusz Skorupa oraz wielki transparent z napisem BIWAK 6c - 2017 i przygotowane pole biwakowe z wielkim namiotem. W tym dniu po rozbiciu obozowiska i zakwaterowaniu, odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wieczór zabaw, pląsów i piosenek turystycznych. Obozowiska odwiedziły nas Panie Dyrektor Beata Brzezińska i Wicedyrektor Katarzyna Sztęborowska.

    Na drugi dzień pobudka około godz. 7.00., toaleta poranna, a potem wspólne śniadanie samodzielnie przygotowane ( ciepłe bułeczki i gorącą herbatę dostarczyli mama W. Gaś i tata D. Skorupa). Po śniadaniu uczniowie z wychowawczynią przeszli do szkoły i uczestniczyli w obchodach dnia dziecka i sportu szkolnego ( biegi, apel kl.5b, film w kinoteatrze, słodki poczęstunek RR, wyjście na lody). Potem pyszny obiad w „Lido” i wszyscy bardzo zmęczeni wrócili do swoich namiotów. Po odpoczynku, Konkurs Krajoznawczy przygotowany przez Szymona Cybulskiego, gry i zabawy sportowe przygotowane przez Nikolę Hajdun, a następnie przygotowania do ogniska integracyjnego z rodzicami. O 19.00 przybyli wszyscy rodzice i odbyło się spotkanie integracyjne. Długo trwały wspólne śpiewy piosenek i pląsów turystycznych. Maja Krawczyk przygotowała program, a pomogła jej w prowadzeniu mama p. Marta Krawczyk. Wielu rodziców przyniosło ciasta własnego wypieku ( z okazji dnia dziecka), wszyscy piekli kiełbaski.

    Na trzeci dzień po śniadaniu odbyła się wycieczka rowerowa do Wioski Indiańskiej „Hocioka" w Staniszczach Małych. Trasa prowadziła z Zawadzkiego przez Kolonowskie, Staniszcze Wielkie do Staniszcz Małych (czerwonym szlakiem rowerowym). W opiece wpierali rodzice p. Ewelina Sowa i p. Zbigniew Kiwka. W godzinach 12:30-14:00 odbyło się zwiedzanie wioski indiańskiej z przewodnikiem (bardzo ciekawe). Na zakończenie rodzice Fabiana Osaka dowieźli dla wszystkich pyszną pizzę i napoje. Potem tą samą trasa wróciliśmy na pole biwakowe. Około 17.00 przystąpiliśmy do pakowania, składania namiotów i likwidacji pola biwakowego.

    W organizację bardzo zaangażowali się rodzice Sebastiana Państwo Wioletta i Marek Gaś oraz rodzice Wiktorii Państwo Agnieszka i Dariusz Skorupa. Pomagali w urządzaniu obozowiska i sprawach organizacyjnych Pan Krzysztof Karliński , Państwo Katarzyna i Tomasz Chrupcała, p. Ewelina Sowa, p. Zbigniew Kiwka oraz Pan Zdzisław Andrzejewski. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację biwaku należą się bardzo duże podziękowanie.

    Były to 3 dni wspaniałej zabawy z wykorzystaniem szkolnych namiotów. Biwak był wspaniałą formą pogłębianie integracji dzieci i rodziców, kształtowanie prawidłowych postaw i relacji wśród uczniów, kształtowanie samodzielności i radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, pogłębienie wiedzy o regionie, kształtowanie umiejętności turystycznych.

 

    Imprezy turystyczne są świetną formą integracji dzieci zainteresowanych turystyką pieszą, rowerową, górską. Uczą współpracy w grupie, wzajemnej pomocy, odpowiedniego kulturalnego zachowania się, uczą jak należy przygotować się do wędrówek w różnych sytuacjach pogodowych, odwagi, samodzielności, zaradności. Liczny udział naszych dzieci w imprezach turystycznych jest też wspaniałą promocją szkoły w środowisku.

    SKKT-PTTK otrzymało wiele pucharów i dyplomów za aktywne uczestnictwo w rajdach i konkursach turystycznych. Opiekun koła prowadzi kronikę SKKT-PTTK, wystawę znaczków i odznak turystycznych, Tablicę informacyjną nt. działalności SKKT, redaguje artykuły o działaniach koła do gazetki szkolnej, na stronę internetową szkoły, do lokalnych gazet Krajobrazów Zawadzkiego i Strzelca Opolskiego. Koło liczy 76 członków (stan na 23.06.17).

 

Opiekun SKKT-PTTK
Maria Andrzejewska

 

 

 

Szkolny Zestaw Programów Nauczania
obowiązujący
w Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzkiem
w roku szkolnym
2019/2020:

 

Programy

Informacje oraz dokumenty dotyczące duplikatów legitymacji uczniowskich

i świadectwa szkolnego.

Wzory podań.

 

 

Informacja o opłatach za wydanie

Podanie o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej

Podanie o wydanie duplikatu świadectwa szkolnego


Zapraszamy Państwa do współpracy w realizacji naszych celów statutowych. Jednym z nich będzie zagospodarowanie naszego parku szkolnego.
Za wszelką pomoc z góry dziękujemy!

RAZEM będzie nam łatwiej!

Nr konta Stowarzyszenia „Razem”: 75 1090 2239 0000 0001 3440 7022


O nas

 

Stowarzyszenie „Razem” opiera swoją działalność na pracy społecznej swoich członków. Posiada osobowość prawną. Działa na podstawie przepisów ustawy Prawo o Stowarzyszeniach oraz własnego statutu. Najwyższą władzą Stowarzyszenia jest Walne Zebranie Członków. Zarząd wybierany przez Walne Zebranie kieruje działalnością Stowarzyszenia i reprezentuje je na zewnątrz. Komisja Rewizyjna jest władzą powoływaną przez Walne Zebranie dla sprawowania kontroli nad działalnością Stowarzyszenia. Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna, wyrażająca wolę współdziałania w realizacji celów Stowarzyszenia, która złoży deklarację członkowską zatwierdzoną przez Zarząd Stowarzyszenia. Obecnie członkami Stowarzyszenia są nauczyciele PSP w Zawadzkiem, jak też rodzice naszych uczniów.


Jako Stowarzyszenie chcemy wspierać głównie dzieci z naszej szkoły w ich rozwoju. Nasze główne cele to m.in.:

 1. pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób,
 2. działalność charytatywna,
 3. ochrona i promocja zdrowia,
 4. działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,
 5. działalność na rzecz nauki, edukacji i oświaty,
 6. działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży,
 7. działalność w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,
 8. wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej,
 9. działalność na rzecz ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego,
 10. działalność na rzecz turystyki i krajoznawstwa,
 11. ratownictwo i ochrona ludności,
 12. działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechnianie i ochrona praw człowieka.

Stowarzyszenie „Razem”
Krajowy Rejestr Sądowy - nr KRS: 0000671393
Główny Urząd Statystyczny – nr REGON: 366917982
Urząd Skarbowy – nr NIP: 7561981134


Zarząd Stowarzyszenia:
Prezes – Katarzyna Sztęborowska
Wiceprezes – Dorota Malik
Skarbnik – Beata Brzezińska
Sekretarz – Jolanta Zajączkowska
Członek Zarządu – Beata Pasiut

Skład Komisji Rewizyjnej:

Ewa Kiełak - Rataj - przewodnicząca
Maria Ploch
Janusz Szampera


Siedziba Stowarzyszenia: miejscowość Zawadzkie
Adres: ul. Opolska 47, 47 – 120 Zawadzkie
e- mail Stowarzyszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Nr konta Stowarzyszenia „Razem”: 75 1090 2239 0000 0001 3440 7022


Statut Stowarzyszenia

Deklaracja członkowska

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI ODBYWAJĄCYCH ROCZNE PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNE


Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021.

Zapraszamy rodziców dzieci urodzonych w 2013 roku (dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły - miejscowość Zawadzkie).

Rekrutacja będzie trwała od 2.03.2020r. do 16.03.2020r.

Kartę można pobrać w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem oraz na stronie internetowej naszej szkoły:

psp.zawadzkie.pl


Wypełnione karty można składać w sekretariacie szkoły w godz. od 7:00–15:00

 

Karty do pobrania:

Zgłoszenie dziecka do szkoły

Oświadczenie o miejscu zamieszkania

Zgoda na publikację danych - RODO

 

Olimpiada odbyła się 7.12.2016. Wzięło w niej udział 6 uczniów z naszej szkoły. Koordynatorem była pani mgr Beata Pasiut.


Michał Loński z klasy 6c otrzymał WYRÓŻNIENIE, uzyskując 53pkt na 60pkt,co dało mu 8 miejsce w kraju.

 

 

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Olimpiada odbyła się 8.12.2016. Wzięło w niej udział 21 uczniów z naszej szkoły. Koordynatorem była pani mgr Maria Andrzejewska.

Trzech uczniów uzyskało bardzo wysokie wyniki:

 

Szymon Cybulski z klasy 6c uzyskał 57pkt na 60pkt, co dało mu miejsce w kraju - otrzymał tytuł LAUREATA.

Michał Loński z klasy 6c uzyskał 56pkt na 60pkt - 5 miejsce w kraju - otrzymał tytuł LAUREATA.

Jakub Miksa z klasy 6c uzyskał 50pkt na 60pkt - 11 miejsce w kraju - WYRÓŻNIENIE.

 

Pozostali otrzymali dyplomy uznania.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Polityka plików Cookie

Pliki Cookie (ciasteczka) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, w czasie przeglądania stron internetowych. Zwykle zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki.

Pliki te nie gromadzą danych osobowych użytkownika, nie zmieniają konfiguracji komputera, nie służą do instalowania jakichkolwiek programów komputerowych czy wirusów i mogą być w każdym momencie przez użytkownika usunięte.

Ciasteczka służą do:

 • dostosowania zawartości stron do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, m. in. pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb
 • tworzenia statystyk, pozwalających zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, jakie treści są najczęściej oglądane, co umożliwia ulepszenie struktury i zawartości strony,
 • zalogowani użytkownicy nie muszą na każdej podstronie wpisywać od nowa swoich danych rejestracyjnych (jak np. loginu i hasła)

 

Dwa zasadnicze rodzaje plików cookies:

 • „sesyjne” – tymczasowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej)
 • oraz „stałe” – przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

 

Użytkownik może zrezygnować z cookies wybierając odpowiednie ustawienia na przeglądarce (może się jednak zdarzyć, że wtedy korzystanie z niektórych funkcji witryn internetowych może okazać się niemożliwe):

Mozilla Firefox: W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność" (przeglądarka daje Ci możliwość zaznaczenia, że nie chcesz być śledzony w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn).
Microsoft Internet Explorer: W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność" (specjalnym suwakiem możesz regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych).
Google Chrome: W menu (trzy poziome kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki) wybierz "Narzędzia" a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.
Opera: Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu i wybierz w nim "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania..." (oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami...").
Apple Safari: W menu "Safari" wybierz "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność"

ARCHIWUM WYDARZEŃ