facebookbipp

A A A

Cztery dni w słowackiej Dubnicy już za nami. Od poniedziałku 28 maja do czwartku 31 trzydziestka najlepszych uczniów - sportowców z naszej gminy gościla w pięknej miejscowości nad Wagiem. W tej grupie 22 osoby to uczniowie PSP w Zawadzkiem pod opieką Anny Stranc i Bożeny Baranowskiej, 4 ze szkoły w Żędowicach z panią Agatą Spałek i 4 z Kielczy z panem Jerzym Gajdą. We wspaniałym ośrodku "Oliva" pod Dubnicą mieszkaliśmy cztery dni wraz z kolegami i opiekunami grup z Dubnicy, Otrokowic i Vacu. Nawiązywaliśmy przyjaźnie i próbowaliśmy złamać barierę językową. W piątek rano wzieliśmy udział w paradzie na stadionie w Dubnicy. Nasza grupa bardzo ładnie prezentowała się w jednolitych, białych koszulkach i żółtych numerach startowych. Po południu chłopcy rywalizowali w piłce nożnej a dziewczęta w "dwóch ogniach". Chłopaki ulegli kolegom z innych reprezentacji a dziewczyny zajęły trzecie miejsce, wygrywając z kolżankami z Węgier. Wieczorem zabawy i tańce w plenerze pozwoliły nawiązać wiele przyjaźni. Piątek to był nasz dzień. W zmaganiach na stadionie lekkoatletycznym chłopcy okazali się najlepsi zajmując pierwsze miejsce! Dziewczyny w ogólnej punktacji zajęły miejsce trzecie pokonując gospodynie ze Słowacji. Gwiazdą naszej reprezentacji okazał się Adam Kaczka ze szkoły w Zawadzkiem. Wygrał trzy konkurencje lekkoatletyczne! Skok w dal, bieg na 60 metrów przez płotki oraz rzut piłeczką palantową. W tej ostatniej konkurencji zdeklasował rywali. Wszyscy z niedowierzaniem patrzyli jak piłeczka ląduje w okolicach 70 metrów. Pokonał drugiego zawodnika o kilkanaście metrów! W grupie dziewcząt najlepiej spisała się najmłodsza zawodniczka, Amelia Nowak ze szkoły w Zawadzkiem. Uczennica czwartej klasy zajęła pierwsze miejsce w biegu na 60 metrów, trzecie w biegu na 150 a wraz z koleżanką i kolegami pierwsze w sztafecie 4 x 60 metrów mikst. Rośnie nam wybitna sprinterka! W gronie multimedalistów znalazł się również Kacper Muszkiet z Zawadzkiego. Zajął on drugie miejsce w biegu na 60 metrów, trzecie w biegu na 150 i pierwsze w sztafecie. Sztafeta 4 x 60 metrów kończyła zmagania lekkoatletyczne. Z zpartym tchem śledziliśmy ten bieg. Po wygranej naszych cieszyliśmy się turlając po płycie stadionu. W skład naszej "złotej" sztafety wchodzili Fabian Stasz z Żędowic oraz Amelia Nowak, Katarzyna Antoniak i Kacper Muszkiet z Zawadzkiego. Wieczorem chłopcy odebrali "zloty" puchar za pierwsze miejsce w lekkiej atletyce, dziewczyny "brązowy" za trzece miejsce. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy trzecie miejsce. Na tej pięknej uroczystości nasza drużyna wyróżniła się dodatkowo. Na gali zakonczeniowej Karolina Skorupa zatańczyła a Natalia Stranc zaśpiewała. Wszyscy byli pod wrażeniem talentu dziewczyn z naszej ekipy. W ostatnim dniu zwiedzaliśmy pięknie położony zamek w Trenczynie. Oglądaliśmy pokazy sokołów i zmagaliśmy się w konkurencjach rycerskich. Tak było wspaniale, że trudno nam było pożegnać gościnnych Słowaków. A oto pełny skład naszej reprezentacji, konkurencje w których nas reprezentowali i miejsca które zajęli.

Dziewczęta
1.Antoniak Katarzyna, Zawadzkie sztafeta 4x60m. I m-ce,Rzut piłeczką palantową IV m-ce, bieg na 60 m.
2.Bednarek Paulina, Kielcza skok wzwyż III m-ce
3.Bonk Paulina, Kielcza skok w dal III m-ce, Bieg na 600 m. V m-ce
4.Klonz Emilia, Zawadzkie rzut piłeczką palantową
5. Kulik Inga, Kielcza skok wzwyż
6.Przybylska Natalia - Zawadzkie,skok w dal,rzut pileczką palantową, kapitan reprezentacji w "dwóch ogniach"
7.Rzepczyk Natalia - Żędowice
8.Skorupa Karolina - Zawadzkie,bieg na 600 m. III m-ce
9. Stranc Natalia - Zawadzkie,skok wzwyż
10.Ślusarz Karolina - Zwadzkie,bieg na 60 m. Płotki
11.Świeży Emilia - Żędowice, bieg na 600 m.
12.Wilimczyk Oliwia - Zawadzkie, Bieg 60 m. Płotki III m-ce, Bieg na 60 m.
13.Wiśniewska Nikola - Zawadzkie
14.Wojtasińska Oliwia - Zawadzkie, bieg 60 m. płotki
15.Nowak Amelia- Zawadzkie, Bieg na 60 m. I m-ce, Bieg na 150 m. III m-ce, Bieg sztafetowy I m-ce
Chłopcy
1.Adamczyk Tobiasz - Kielcza, 60 m. płotki
2.Broll Philippe - Zawadzkie, bieg na 800 m.
3.Jendrzej Kamil - Zawadzkie, bie na 60 m.
4.Kaczka Adam - Zawadzkie, bieg 60 m. płotki I m-ce, skok w dal I m-ce, rzut piłeczką palantową I m-ce.
5.Mikołajczyk Jakub - Zawadzkie, bieg na 800 m. V m-ce,bieg na 150 m. I m-ce.
6. Muszkiet Kacper - Zawadzkie, bieg na 60m. II m-ce, bieg na 150 m. III m-ce, sztafeta I m-ce.
7.Olk Piotr - Zawadzkie, skok wzwyż
8.Pacut Aleksy - Zawadzkie, skok wzwyż
9. Padus Mikołaj - Zawadzkie, bieg na 60 m.
10.Skorupa Kacper - Zawadzkie, rzut piłeczką palantową IV m-ce
11.Starczewski Radosław - Zawadzkie, rzut piłeczką palantową
12.Stasz Fabian - Żędowice, sztafeta I m-ce, Bieg na 150 m. IV m-ce
13.Ludwik Piotr - Żędowice, Skok wzwyż, bieg przez płotki
14.Wiench Michał - Zawadzkie, skok w dal
15.Woyciechowski Łukasz - Zawadzkie, skok w dal III m-ce, Bieg na 800 m. IV m-ce.