facebookbipp

 

 

 

 

 

 

 

A A A

KRONIKARZ: Marzena Jaskólska

 

Motto:

"ZABAWA JEST NAUKĄ, NAUKA JEST ZABAWĄ. IM WIĘCEJ ZABAWY, TYM WIĘCEJ NAUKI"

                                                                                                                             Glenn Doman

 

KRONIKARZ: Marzena Jaskólska

 

Motto:

"ZABAWA JEST NAUKĄ, NAUKA JEST ZABAWĄ. IM WIĘCEJ ZABAWY, TYM WIĘCEJ NAUKI"

                                                                                                                             Glenn Doman

 

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY. CHCEMY DOBRZE SIĘ UCZYĆ I DOBRZE ZACHOWYWAĆ ZARÓWNO NA LEKCJACH JAK I PODCZAS POBYTU NA ŚWIETLICY.

 

 

ZABAWA Z KONKURSAMI Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA – 30 WRZEŚNIA

PODCZAS ZAJĘĆ UCZESTNICZYLIŚMY W KONKURSACH: „SZUKAM UKRYTEJ POZYTYWKI” ORAZ „ZGADUJĘ ILE CUKIERKÓW JEST W SŁOJU” (BYŁO ICH 93 A NAJLEPIEJ ICH LICZBĘ OSZACOWAŁ TOMEK Z IIIB). BAWILIŚMY SIĘ ZNAKOMICIE I OCZYWIŚCIE CZĘSTOWALIŚMY SIĘ CUKIERKAMI ZNACZNIE ZMNIEJSZAJĄC ICH ILOŚĆ.

 

 

ŚWIETLICA MIEJSCEM ZABAW

ŚWIETLICA TO DLA NAS PRZEDE WSZYSTKIM MIEJSCE ZABAW W GRONIE KOLEGÓW I KOLEŻANEK. TUTAJ ODPOCZYWAMY, RELAKSUJEMY SIĘ, CIEKAWIE I POŻYTECZNIE SPĘDZAJĄC CZAS WOLNY. KORZYSTAMY Z BOGATEJ OFERTY GIER, ZABAWEK, SPRZĘTU SPORTOWEGO, POMOCY DYDAKTYCZNYCH. WYMYŚLAMY ZABAWY I WSPÓLNIE SIĘ W NIE BAWIMY LUB UCZESTNICZYMY W ZAJĘCIACH PROWADZONYCH PRZEZ NAUCZYCIELI. ZABAWY ROZWIJAJĄ ZARÓWNO NASZĄ SPRAWNOŚC FIZYCZNĄ JAK I UMYSŁOWĄ. UCZĄ WSPÓŁPRACY ALE I ZDROWEJ RYWALIZACJI, DZIELENIA SIĘ, KOMPROMISU, POMAGANIA SOBIE NAWZAJEM, OKAZYWANIA SOBIE ŻYCZLIWOŚCI I RADOŚCI Z SUKCESÓW WŁASNYCH I INNYCH. JEST CZAS NA ROBIENIE TEGO CO SIĘ NAJBARDZIEJ LUBI ALE JEST TEŻ CZAS NA ZAJĘCIA WSPÓLNE NA TEMATY PROPONOWANE PRZEZ NAUCZYCIELI. W ŚWIETLICY SWOJE MIEJSCE ZNAJDĄ I NAJMŁODSI UCZNIOWIE (Z KLAS I – III) I CI NIECO STARSI (Z KLAS IV – VII).

 

 

ŚWIETLICA MIEJSCEM NAUKI

ŚWIETLICA TO RÓWNIEŻ MIEJSCE NAUKI. TUTAJ POD OPIEKĄ I ZE WSPARCIEM NAUCZYCIELI ODRABIAMY ZADANIA DOMOWE. WIEMY O TYM, ŻE MAMY BYĆ SYSTEMATYCZNI I STARANNI W SWEJ PRACY. DODATKOWĄ, POZA WŁASNĄ SATYSFAKCJĄ Z DOBRZE WYKONANEJ PRACY I POCHWAŁĄ NAUCZYCIELA, ZACHĘTĄ DO PRZYKŁADANIA SIĘ DO ODRABIANIA LEKCJI JEST BONUS W POSTACI MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA Z CENTRUM MULTIMEDIALNEGO W BIBLIOTECE SZKOLNEJ LUB PIERWSZEŃSTWO W WEJŚCIU NA DYWAN.

 

 

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE W DWÓCH SALACH

ZDARZA SIĘ, ŻE JEST NAS BARDZO DUŻO I WÓWCZAS ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE ODBYWAJĄ SIĘ W DWÓCH SALACH – W SALI NR 6 (ŚWIETLICA ZE STOŁÓWKĄ – DUŻA ŚWIETLICA) I W SALI NR 1 (MAŁA ŚWIETLICA). BEZ WZGLĘDU JEDNAK, NA KTÓREJ ŚWIETLICY PRZEBYWAMY SPĘDZAMY CZAS CIEKAWIE I WESOŁO.

 

 

PRACE PLASTYCZNE

DO NASZYCH ULUBIONYCH ZAJĘĆ NA ŚWIELICY NALEŻY WYKONYWANIE PRAC PLASTYCZNYCH. STANOWIĄ ONE ELEMENTY DEKORACJI SALI STOSOWNIE DO PORY ROKU, ŚWIĄT CZY INNYCH OKAZJI. PODCZAS ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH DOSKONALIMY SPRAWNOŚĆ MANUALNĄ, UCZYMY SIĘ STARANNOŚCI, CIERPLIWOŚCI, PRZESTRZEGANIA ZASAD BEZPIECZEŃSTWA, DBAŁOŚCI O UTRZYMANIE PORZĄDKU W MIEJSCU PRACY ORAZ POMAGANIA SOBIE NAWZAJEM.

 

 

CZAS NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

KIEDY JEST ŁADNA POGODA CZĘSTO PRZEBYWAMY W PARKU SZKOLNYM AKTYWNIE SPĘDZAJĄC CZAS NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.

 

 

OCHRONA ŚRODOWISKA

PODCZAS ZAJĘĆ NA ŚWIETLICY ROZMAWIAMY O POTRZEBIE OCHRONY ŚRODOWISKA. POZNAJEMY SPOSOBY DBANIA O PRZYRODĘ I WPROWADZAMY JE W ŻYCIE, NP. PORZĄDKUJĄC TEREN PARKU SZKOLNEGO.

 

 

 

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY

A TO NASZE PANIE - NAUCZYCIELE (WYCHOWAWCY) ŚWIETLICY I MY:

PANI KRYSTYNA WALA

PANI MARZENA JASKÓLSKA

NAWYKI ŻYWIENIOWE

PODCZAS POBYTU NA ŚWIETLICY POZNAJEMY I UTRWALAMY WŁAŚCIWE NAWYKI ŻYWIENIOWE UCZESTNICZĄC W ZAJĘCIACH NA TEMAT ZDROWEGO STYLU ŻYCIA A TAKŻE KORZYSTAJĄC Z PROGRAMU RZĄDOWEGO: „OWOCE I WARZYWA W SZKOLE”.

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA Z WRÓŻBAMI – 27 LISTOPADA

NAJPIERW POZNALIŚMY NIECO HISTORII, DOWIADUJĄC SIĘ SKĄD POCHODZI ZWYCZAJ WRÓŻENIA SOBIE W ANDRZEJKOWY WIECZÓR I JAK WYGLĄDAŁO TO DAWNIEJ. POTEM PRZYSTĄPILIŚMY DO WRÓŻB: „POZNAJĘ IMIĘ SWEGO PRZYSZŁEGO MĘŻA (PRZYSZŁEJ ŻONY)”, „POZNAJĘ ZAWÓD JAKI BĘDĘ WYKONYWAĆ W PRZYSZŁOŚCI”. OCZYWIŚCIE DO WRÓŻB PODESZLIŚMY Z PRZYMRUŻENIEM OKA, JAK DO DOBREJ ZABAWY A NIE JAKIEJŚ PEWNEJ WYROCZNI. ZABAWĘ ZAKOŃCZYŁ SŁODKI POCZĘSTUNEK.

 

 

ZABAWA MIKOŁAJKOWA – 7 GRUDNIA

NA WSTĘPIE POZNALIŚMY NIECO FAKTÓW ZWIĄZANYCH Z POSTACIĄ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. NASTĘPNIE PRZYSTĄPILIŚMY DO WYKONANIA ZADAŃ JAKIE POZOSTAWIŁ DLA NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJ. ZADANIA NIE BYŁY TRUDNE WYMAGAŁY JEDYNIE TROCHĘ CHĘCI, NP. „POLICZ OD 20 DO 1”, „PODSKOCZ 5 RAZY JAK ŻABKA”, „WYKONAJ 10 PRZYSIADÓW”, „OPOWIEDZ KRÓTKĄ BAJKĘ”, „POWIEDZ ZAGADKĘ” ITP., ITD. KAŻDY Z NAS WYKONAŁ JAKIEŚ ZADANIE I KAŻDY OTRZYMAŁ DROBNY UPOMINEK.

 

 

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „PRZECIWKO AGRESJI”

W TYM ROKU SZKOLNYM UCZESTNICZYLIŚMY W REALIZACJI, OPRACOWANEGO PRZEZ NAUCZYCIELI ŚWIETLICY, PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO: „PRZECIWKO AGRESJI”. W CZASIE ZAJĘĆ, MAJĄCYCH FORMĘ GIER I ZABAW, UCZYLIŚMY SIĘ ROZPOZNAWANIA UCZUĆ, RADZENIA SOBIE Z NEGATYWNYMI EMOCJAMI, USTALANIA I OSIĄGANIA WSPÓLNYCH CELÓW, WSPÓŁPRACY, WZAJEMNEGO SZACUNKU. PROGRAM: „PRZECIWKO AGRESJI” BYŁ REALIZOWANY W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU: „BEZPIECZNA+”.

 

 

NADCHODZĄ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

JAK CO ROKU CIESZYMY SIĘ, ŻE BOŻE NARODZENIE JEST JUŻ BLISKO. NA ŚWIETLICY RÓWNIEŻ ODCZUWA SIĘ ATMOSFERĘ ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT. WŁĄCZAMY SIĘ W TWORZENIE ŚWIĄTECZNEGO KLIMATU WYKONUJĄC PRACE PLASTYCZNE, OZDOBY CHOINKOWE, STROJĄC CHOINKĘ, DEKORUJĄC ŚWIETLICĘ.

 

 

KONKURSY PLASTYCZNE

CZĘSTO I CHĘTNIE UCZESTNICZYMY W KONKURSACH PLASTYCZNYCH NA RÓŻNE TEMATY. PRACE OCENIA JURY W SKŁAD, KTÓREGO WCHODZĄ CHĘTNI UCZNIOWIE. NAD PRAWIDŁOWYM PRZEBIEGIEM KONKURSU CZUWAJĄ OCZYWIŚCIE NAUCZYCIELE. CHOCIAŻ UCZESTNICY KONKURSÓW ZDOBYWAJĄ RÓŻNĄ LICZBĘ PUNKTÓW I W ZWIĄZKU Z TYM ZAJMUJĄ RÓŻNE MIEJSCA, WSZYSCY OTRZYMUJĄ NAGRODY.

PONIEWAŻ ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA WIĘC ODBYŁ SIĘ KONKURS PT.: „NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA”.

 

 

SPOTKANIE WIGILIJNE – 21 GRUDNIA

Z ZAINTERESOWANIEM WYSŁUCHALIŚMY ARTYKUŁU NA TEMAT ŚWIĄTECZNYCH ZWYCZAJÓW. POTEM ŚPIEWALIŚMY KOLĘDY I PALILIŚMY ZIMNE OGNIE. NA KONIEC POCZĘSTOWALIŚMY SIĘ PIERNICZKAMI.

 

 

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

 

 

CZEKAMY NA FERIE ZIMOWE!

CZEKAMY NA FERIE ZIMOWE. CHCEMY SPĘDZIĆ TEN CZAS, WOLNY OD ZAJĘĆ W SZKOLE, WESOŁO I BEZPIECZNIE, NAJLEPIEJ NA ZABAWACH NA ŚNIEGU I LODZIE.

 

 

KALENDARZ

w tym:

Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych:

2.11.2020r. (poniedziałek) - Dzień zaduszny

12,13 listopada 2020r. (czwartek, piątek) 2020r.

25-27.05.2021r . - Egzamin ósmoklasisty

4.06.2021r. - piątek po Bożym Ciele

W dni wolne od zajęć edukacyjnych świetlica jest czynna od godz. 6.50 do 15.30.