facebookbipp

 

 

 

 

 

 

 

A A A

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Dzień Chłopaka

Dzień Kobiet

Spotkanie wigilijne

Zabawa karnawałowa

Kronika Świetlicy Szkolnej
rok szkolny 2019/2020

 

„Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”
G. Doman

Świetlica szkolna to miejsce zabawy i nauki. Przebywają tutaj w większości uczniowie z klas młodszych. Spędzamy czas uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach indywidualnych i grupowych organizowanych przez nauczycieli oraz wymyślonych przez nas samych. Podczas zabaw uczymy się przede wszystkim współpracy w grupie oraz utrwalamy umiejętności samoobsługowe a także zasady kulturalnego zachowania. Pomaga nam w tym udział w zajęciach w ramach realizacji programu „Przeciwko agresji”. Zdobywamy również wiedzę na różne tematy, np. zdrowie, pory roku, święta i uroczystości, czas wolny, dobre maniery, ochrona środowiska. Na świetlicy mamy swoje zwyczaje i tradycje. Należą do nich zabawy: z okazji Dnia Chłopaka, karnawałowa, z okazji Dnia Kobiet. Podczas spotkania wigilijnego śpiewaliśmy kolędy akompaniując sobie grą na trójkącie. Co roku chłopcy wręczają kompozycje kwiatowe i składają życzenia kobietom pracującym w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet. Uczestniczymy w rożnych konkursach z nagrodami, bawimy się na dywanie oraz w parku szkolnym. Odrabiamy zadania domowe. Każdy znajdzie w świetlicy coś dla siebie. Lubimy spędzać tutaj czas.

W tym roku funkcjonowanie świetlicy zaburzyła pandemia koronawirusa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym wrócimy do normalnych zajęć w szkole i w świetlicy.

Marzena Jaskólska

Zdjęcia - w galerii TUTAJ

KRONIKARZ: Marzena Jaskólska

 

Motto:

"ZABAWA JEST NAUKĄ, NAUKA JEST ZABAWĄ. IM WIĘCEJ ZABAWY, TYM WIĘCEJ NAUKI"

                                                                                                                             Glenn Doman

 

Świetlica szkolna to miejsce zabawy i nauki. Przebywają tutaj w większości uczniowie z klas młodszych. Spędzamy czas uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach indywidualnych i grupowych organizowanych przez nauczycieli oraz przez nas samych. Podczas zabaw uczymy się przede wszystkim współpracy w grupie oraz utrwalamy umiejętności samoobsługowe a także zasady kulturalnego zachowania. Zdobywamy również wiedzę na różne tematy, np. zdrowie, pory roku, święta i uroczystości, czas wolny, dobre maniery, ochrona środowiska. Na świetlicy mamy swoje zwyczaje i tradycje. Należą do nich zabawy: walentynkowa, karnawałowa, z okazji Dnia Kobiet. Co roku chłopcy wręczają kompozycje kwiatowe i składają życzenia kobietom pracującym w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet. Uczestniczymy w rożnych konkursach z nagrodami, bawimy się na dywanie oraz w parku szkolnym. Odrabiamy zadania domowe. Każdy znajdzie w świetlicy coś dla siebie. Lubimy spędzać tutaj czas.

 

Parę zdjęć:

Czytanie na dywanie

 

Dzień Kobiet

 

Karnawał

 

Klocki

 

Ochrona przyrody

 

Tłusty czwartek

 

Walentynki

 

Zdrowe odżywianie

 

1. „Przedmioty od A do Z”
Na małych karteczkach piszemy litery alfabetu, zwijamy je i wrzucamy do pudełka. Jeden z graczy losuje literę i wszyscy wypisują jak najwięcej słów zaczynających się na tę literę. Wygrywa ten, kto wypisze najwięcej słów i to on losuje kolejną literkę i zabawa się powtarza.

2. „Tropiciele budzika”
Należy schować tykający budzik lub grającą pozytywkę w tajemnicy przed innymi tak, by nikt z graczy tego nie widział. Na sygnał jeden z graczy (lub wszyscy) zaczynają poszukiwanie budzika (pozytywki) zachowując się bardzo cicho. Wygrywa ten kto znajdzie budzik (pozytywkę) w najkrótszym czasie.

3. „Poszedł Marek…”
Pierwsza osoba mówi: Poszedł Marek na jarmarek i kupił sobie (tu podaje jakąś rzecz np. buty). Druga osoba powtarza: Poszedł Marek na jarmarek i kupił sobie buty i (dodaje coś od siebie np. spodnie). Trzecia osoba powtarza: Poszedł Marek na jarmarek i kupił sobie buty, spodnie i (dodaje coś od siebie). Każda z kolejnych osób powtarza to co powiedzieli poprzednicy i dodaje coś od siebie. Nie wolno pomylić kolejności zakupionych rzeczy ani o którejś zapomnieć. Wygrywa ten kto zapamięta we właściwej kolejności najwięcej rzeczy.

4. „Na rozkaz króla”
Jeden z graczy (wybrany przez innych) zostaje królem. Będzie on wydawał rozkazy, które mają wykonywać pozostali uczestnicy. Gdy powie: „Na rozkaz króla wszyscy stają na jednej nodze!”, tak właśnie zróbcie. Ten kto nie wykona rozkazu wypada z gry. Ale uwaga! Czasem król dla żartu może zmienić treść rozkazu i powiedzieć: „Na mój rozkaz…”. Wtedy absolutnie nie wykonujcie poleceń, bo też odpadniecie z gry.

5. „Kto ukrył piłkę?”
Uczestnicy zabawy siedzą po turecku w kole blisko siebie. Jeden z uczestników jest poza kołem i nie widzi pozostałych. Ci siedzący w kole na sygnał „start” prowadzącego zabawę zaczynają sobie podawać małą piłeczkę. Na sygnał prowadzącego „stop” osoba, która akurat ma piłeczkę bardzo starannie zamyka ją w dłoniach. Również pozostali gracze starannie zamykają dłonie udając, że ukrywają w nich piłeczkę. Osoba spoza koła ma odgadnąć kto rzeczywiście ukrył piłeczkę.

KRONIKARZ: Marzena Jaskólska

 

Motto:

"ZABAWA JEST NAUKĄ, NAUKA JEST ZABAWĄ. IM WIĘCEJ ZABAWY, TYM WIĘCEJ NAUKI"

                                                                                                                             Glenn Doman

 


BĘDZIEMY MIŁO SPĘDZAĆ CZAS W ŚWIETLICY BAWIĄC SIĘ I UCZĄC.

 


BAWILIŚMY SIĘ W DWÓCH GRUPACH WYKONUJĄC ZADANIA KONKURSOWE: ROZWIĄZYWANIE ZAGADEK ORAZ „RYSUNEK” Z KASZTANÓW. A NA KONIEC BYŁO COŚ SŁODKIEGO.

 


WYKONYWANIE SŁONECZEK Z KASZTANÓW TAK NAM SIĘ SPODOBAŁO, ŻE „RYSOWALIŚMY” I INNE RZECZY.

 


POGODNE JESIENNE DNI TO DOSKONAŁY CZAS NA ZAJĘCIA RUCHOWE W PARKU SZKOLNYM.

 


A TERAZ PRZEDSTAWIAMY NASZE PANIE WYCHOWAWCZYNIE, KTÓRE OPIEKUJĄ SIĘ NAMI W ŚWIETLICY:


PANI KRYSTYNA WALA, PANI MARZENA JASKÓLSKA, PANI DANUTA BARTOSIK

 

 


NA POCZĄTKU WYSŁUCHALIŚMY KILKU INFORMACJI NA TEMAT DAWNYCH ZWYCZAJÓW ANDRZEJKOWYCH. PODCZAS WRÓŻBY „CO UKRYWA CHUSTA?” WYJMOWALIŚMY SPOD CHUSTY RÓŻNE PRZEDMIOTY, NP. NOŻYCZKI, KSIĄŻECZKĘ, ZEGAR, SAMOCHODZIK … I ZASTANAWIALIŚMY SIĘ JAKI TEŻ ZAWÓD MOŻE WYKONYWAĆ OSOBA, KTÓRA DANĄ RZECZ WYCIĄGNĘŁA. ZAKOŃCZYLIŚMY ZABAWĘ SŁODKIM POCZĘSTUNKIEM.

 


PODCZAS POBYTU NA ŚWIETLICY UCZESTNICZYMY W RÓŻNORODNYCH ZAJĘCIACH, NP. CZYTELNICZYCH.

 


CHĘTNIE BIERZEMY UDZIAŁ W ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH A WYKONANE PRZEZ NAS PRACE PIĘKNIE DEKORUJĄ NASZĄ SALĘ.

 


ZACZĘLIŚMY OD PRZYPOMNIENIA KIM BYŁ ŚWIĘTY MIKOŁAJ I JAK WYGLĄDAŁO JEGO ŻYCIE. PODCZAS ZABAWY KAŻDY MÓGŁ WCIELIĆ SIĘ W POSTAĆ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA I OBDARZYĆ INNYCH PREZENTAMI. UZUPEŁNIAJĄC ZDANIE „GDYBYM BYŁ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM TO …” DODAWALIŚMY: „SPRAWIŁBYM, ŻEBY WSZYSTKIE DZIECI BYŁY SZCZĘŚLIWE, ŻEBY MIAŁY UDANE ŚWIĘTA, ŻEBY BYŁY KOCHANE …” WYKONYWALIŚMY RÓWNIEŻ RÓŻNE ZADANIA NP.: ŚPIEWANIE PIOSENKI, ROZWIĄZYWANIE ZAGADEK, OBLICZENIA NA KOSTCE, ŁAPANIE PIŁECZKI RÓŻDŻKĄ. NA KONIEC BYŁ SŁODKI POCZĘSTUNEK.

 


WYSTĘP TEATRZYKU ŚWIETLICOWEGO PODCZAS
PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
(W RAMACH REALIZACJI NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA)
– 18.,19.12.

 

W NASZYM PRZEDSTAWIENIU WYSTĄPIŁY BAJKOWE POSTACIE: KRASNOLUDKI, ALI BABA I KOZIOŁEK MATOŁEK, KTÓRE OPOWIEDZIAŁY DZIECIOM JAK PIĘKNE, PRZYJEMNE I CIEKAWE MOŻE BYĆ CZYTANIE KSIĄŻEK. AKTORZY WRĘCZYLI RÓWNIEŻ PIERWSZAKOM ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK WŁASNORĘCZNIE WYKONANE PRZEZ ICH NIECO STARSZYCH KOLEGÓW Z KLAS DRUGICH.

 


A OTO AKTORZY (OD LEWEJ):

JULIA TOKARCZYK IIB, PAULINA MATUSZCZAK IIA, MARTYNA SKORZYCKA IIB, JULIA KUKUŁA – ŻARÓW IIA, OLIWIA SZAMPERA IIIB, MARTYNA FRANKOWSKA IIIB ORAZ AMELIA WITOSZEK IIIB (UJĘTA NA WCZEŚNIEJSZYCH ZDJĘCIACH) -

 


 TUTAJ GRUPA TEATRALNA POZUJE DO ZDJĘCIA Z UCZNIAMI KLASY IB I PANIĄ WYCHOWAWCZYNIĄ JADWIGĄ SALACHNĄ:

 


A TUTAJ STOI KLASA IA Z PANIĄ DYREKTOR BEATĄ BRZEZIŃSKĄ ORAZ PANIAMI DOROTĄ MALIK I MARZENĄ JASKÓLSKĄ, KTÓRE PRZYGOTOWAŁY IMPREZĘ CZYTELNICZĄ: „PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW”. IMPREZA ODBYŁA SIĘ OCZYWIŚCIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ -

 


SPOTKANIE WIGILIJNE – 20.12.2018

PODCZAS SPOTKANIA ROZMAWIALIŚMY O ZWYCZAJACH ŚWIĄTECZNYCH W NASZYCH DOMACH ORAZ WYSŁUCHALIŚMY ARTYKUŁU NA TEMAT ZWYCZAJÓW KULTYWOWANYCH DAWNIEJ. ŚPIEWALIŚMY KOLĘDY AKOMPANIUJĄC SOBIE NA TRÓJKĄCIE, PALILIŚMY ZIMNE OGNIE I CZĘSTOWALIŚMY SIĘ PIERNICZKAMI. SPOTKANIE UPŁYNĘŁO W MIŁEJ ŚWIĄTECZNEJ ATMOSFERZE.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!

 


 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANEGO WYPOCZYNKU. BAWCIE SIĘ WESOŁO I BEZPIECZNIE.

 

KALENDARZ

w tym:

Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych:

2.11.2020r. (poniedziałek) - Dzień zaduszny

12,13 listopada 2020r. (czwartek, piątek) 2020r.

25-27.05.2021r . - Egzamin ósmoklasisty

4.06.2021r. - piątek po Bożym Ciele

W dni wolne od zajęć edukacyjnych świetlica jest czynna od godz. 6.50 do 15.30.