facebookbipp

 

 

 

 

 

 

 

A A A

szkola z pozytywna uwaga

 

Zachęcamy wszystkich do udziału w niżej opisanej akcji, do której przystąpiła nasza szkoła.

"Pozytywna uwaga dla ucznia" to nowa akcja, która błyskawicznie zyskuje na popularności. Inicjatywa została zapoczątkowana w jednej z warszawskich szkół, w której podczas jednej z lekcji okazało się, ze uczniowie nie potrafili napisać nic dobrego o sobie.

O co chodzi w "pozytywnej uwadze dla ucznia"? To bardzo proste. Polega ona - jak sama jej nazwa wskazuje - na wpisywaniu uczniom pozytywnych uwag w dziennikach przez nauczycieli.

Przede wszystkim chcemy zmienić myślenie o uwagach. Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie - informują organizatorzy.

Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Niech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków - czytamy na stronie internetowej akcji.

Więcej o akcji na stronie: https://pozytywnauwaga.pl/.

Na stronie https://pozytywnauwaga.pl/pochwal-sie-uwaga/ można zamieścić otrzymane od nauczycieli pozytywne uwagi, które szczególnie zapadły w pamięć.