facebookbipp

 

 

 

 

 

 

 

A A A

 

Zawadzkie, 23.06.2017

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SKKT-PTTK

Rok szkolny 2016/2017

II semestr

 

- 27.01.2017 w kinoteatrze odbyło się Spotkanie Noworoczne OZ/PTTK „Huta Andrzej” podsumowujące działania OZ/PTTK i Szkolnych Kół Krajoznawczo Turystycznych PTTK za 2016 rok. Spotkanie prowadził wiceprezes Zdzisław Andrzejewski. W prezentacji multimedialnej podsumowano działania turystyczne za rok 2016r, w tym imprezy własne organizowane przez nasze koło. Szkoła otrzymała dyplom podziękowania z współpracę.

- 13.02.2017r - VI Rajd „Zima w Dolinie Małej Panwi”
    W pierwszym dniu ferii zimowych 13.02.2017r Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze PTTK z PSP w Zawadzkiem przy wsparciu OZ PTTK w Zawadzkiem zorganizowało dla dzieci VI Pieszy Rajd Turystyczny „Zima w Dolinie Małej Panwi”. Głównymi celami imprezy było: promowanie historii, tradycji, walorów krajoznawczych regionu Doliny Małej Panwi i zdrowotnych obszarów leśnych Gminy Zawadzkie, promocja zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu w warunkach zimowych, propagowanie turystyki pieszej wśród dzieci, rozwijanie więzi turystycznych wśród dzieci i młodzieży naszej gminy, podnoszenie kwalifikacji turystycznych i kultury turystycznej, stworzenie możliwości aktywnego spędzenia czasu na feriach zimowych.

    W rajdzie wzięło udział 43 uczestników – dzieci z PSP w Zawadzkiem pod opieką Marii Andrzejewskiej i Beaty Brzezińskiej, dzieci z ZSG w Kielczy pod opieką Barbary Brolik i Jolanty Soloch oraz członkowie Zarządu OZ/PTTK „Huta „Andrzej”. Wszyscy spotkali się o godz.10.00 w budynku szkoły, gdzie omówiono trasą wędrówki oraz sprawy bezpieczeństwa. Tu też podzielono się na dwie grupy, gdyż podczas rajdu zaplanowano zabawę terenową „Podchody”. Po omówieniu zasad zabawy, wyruszyła pierwsza grupa pod przewodnictwem B. Brzezińskiej, która wytyczała trasę i miała za zadanie schowanie 50 listów z literami hasła rajdowego, następnie po 15 minutach wyruszyła druga grupa pod przewodnictwem M. Andrzejewskiej, która w trakcie pokonywania tej samej trasy rajdu poszukiwała ukryte liściki. Zabawa sprawiała dzieciom wiele radości, szczególnie zaznaczanie i odczytywanie znaków, strzałek wskazujących trasę do miejsc ukrytych liścików, chowanie i odszukiwanie liścików schowanych w różnych ciekawych miejscach oraz wykonywanie zadań – niespodzianek. W tym dniu dopisała piękna, słoneczna, mroźna pogoda. Podczas wędrówki podziwiano zimowe krajobrazy Doliny Małej Panwi, natomiast pan Henryk Gwóźdź opowiadał dzieciom o historii Zawadzkiego. Na mecie rajdu przy Nadleśnictwie Zawadzkie spotkały się obie grupy i dopiero wtedy odczytano pełne hasło, które brzmiało: „Las i drzewa żyją, nie niszczcie ich życia, bo one żyją dla was”. Po posiłku turystycznym przy ognisku, p. Agnieszka Jamrozik - pracownik nadleśnictwa przeprowadziła zajęcia praktyczne na temat rozpoznawania tropów zwierząt i ptaków. Uczestnicy zadowoleni z rajdu, szybko pokonali już krótszą trasę powrotną i deklarowali udział w kolejnym rajdzie.

    W organizacji rajdu pomagali Henryk Gwóźdź, Jerzy Spallek, Zdzisław Andrzejewski, z Zarządu OZ/PTTK oraz Agnieszka Jamrozik z Nadleśnictwa Zawadzkie. Rajd był ciekawą formą zagospodarowania czasu dzieciom podczas ferii zimowych, a jednocześnie wspaniałą zabawą i kolejną udaną imprezą turystyczną sprawiającą dzieciom wiele radości.

- 04.03.2017r. - Kijkowy Rajd „Zamek Kąty 2017”
Uczestniczyli członkowie seniorzy, w tym opiekun SKKT M. Andrzejewska. Rajd gwiaździsty, gdy wszyscy uczestnicy dotarli do DPS w Zawadzkiem, odbyło się spotkanie. Na spotkaniu prezentację multimedialną i relacje ze swoich wypraw zaprezentowało Koło PTTK „Szlachetne kamienie” ze Strzelec Opolskich podlegające pod OZ/PTTK „Huta Andrzej”.

- 8.04.2017r.-XVI Wiosenny Rajd Rowerowy Ścieżkami Doliny Małej Panwi „Wiosna 2017”
Rajd organizowany przez OZ/PTTK „Huta Andrzej”, w którym wzięło udział 230 uczestników. Z naszej szkoły w rajdzie wzięło udział 35 uczestników. Grupę zorganizowała Maria Andrzejewska, a opiekunami były również Joanna Lońska i Małgorzata Żuchowska. Wspomagali rodzice p. Ewelina Sowa, p. Sonia i Grzegorz Kaczmarczyk. W sobotę 8.04.17r o godz. 9.00 nasza grupa i inni turyści zebrali się przy CIT w Zawadzkiem, gdzie Zdzisław Andrzejewski z OZ/PTTK zapoznał z programem rajdu i zasadami zachowania bezpieczeństwa na trasie. Następnie wyruszyliśmy w trasę pod przewodnictwem p. Henryka Gwódź i Stanisława Kiełka. Trasa przejazdu prowadziła przez Zawadzkie, leśnymi ścieżkami do Żędowice koło młyna p.Thila, kościoła w Żędowicach i powrót do CIT w Zawadzkiem. Na mecie rajdu czekał pyszny posiłek: kiełbaska z rożna z bułeczką, placki ziemniaczane, herbata. Następnie odbyły się konkursy: sprawnościowe i rowerowe, a potem podsumowanie przez Prezesa p. Alfreda Feliksa. Wielu turystów z naszej grupy uczestniczyło w konkursach, a nagrody zdobyli Senastian Gaś, Natalia Stranc, Nikola Hajdun, Amelia Oleszko, Maciej Zakrzewski, Kacper Szumski. Rajd bardzo podobał się, dzieci miło spędziły czas i dobrze się bawiły się. Dopisała piękna pogoda, mimo że rano nie wskazywało na to, że będzie słonecznie. Głównymi celami rajdu było: inauguracja sezonu kolarskiego 2017 w OZ/PTTK w Zawadzkiem, promowanie walorów krajoznawczo-turystycznych i zdrowotnych obszarów leśnych Gmin Zawadzkie i Kolonowskie, wdrażanie do konieczności przestrzegania zasad ochrony przyrody oraz dbałości o zasoby leśne, popularyzacja turystyki rowerowej, popularyzacja hasła OZ/PTTK na 2017 r. „Mała Panew Łączy”

- 21.04.2017r Wybory do Zarządu OZ/PTTK „Huta Andrzej”, pod które podlega SKKT z PSP Zawadzkie.
Kadencja władz PTTK trwa 4 lata. XV kadencja przebiegała w latach 2013-2016. Dnia 21.04.2017r. odbył się Zjazd Sprawozdawczo-wyborczy Oddziału Zakładowego PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem, w którym uczestniczyli członkowie SKKT oraz opiekun koła, dyrektor Beata Brzezinska ( członek SKKT) i wicedyrektor Katarzyna Sztęborowska. Na zebraniu wyborczym podsumowano działania turystyczne za okres 4 lat. Wybrani delegaci wysłuchali sprawozdań ustępującego Zarządu Oddziału, Oddziałowej Komisji Rewizyjnej i Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego oraz sprawozdania finansowego. Po dyskusji i pozytywnej ocenie pracy Zarządu udzielono absolutorium członkom ustępującego Zarządu OZ/PTTK.W trakcie dalszych obrad wybrano nowe władze Oddziału PTTK w Zawadzkiem, pojęto uchwały dotyczące pracy w nowej XVI kadencji, obejmującej lata 2017-2019.
Uczestnicy zjazdu mogli obejrzeć przygotowane prezentacje dokonań OZ/PTTK w trakcie XV kadencji, kroniki działalności kół PTTK i gazetki obrazujące wybrane imprezy cykliczne oraz wystawę „Dolina Małej Panwi” w fotografii – prace z konkursów Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Zawadzkie i Nadleśnictwa Zawadzkie. Nasze koło zaprezentowało kroniki z okresu 2016 – 2017 oraz gazetkę prezentującą 5 Rajdów „Zima w Dolinie Małej Panwi”, które są imprezą własna koła. Gazetka w Konkursie „Imprezy Oddziału i własne w obiektywie” zajęła I miejsce.
Spotkanie przy kawie i ciastkach oraz życzenia dalszych sukcesów zakończyło spotkanie.

- 6.05.2017r - Wyprawa na szczyt Błatnia – Brenna w Beskidach.
Uczestniczyli członkowie seniorzy i dzieci z naszego koła (opiekun SKKT - Maria Andrzejewska, Zdzisław Andrzejewski, Janina Sklorz, Joanna Foks, Anna i Andrzej Włóczyk, Mirella i Ireneusz Ludwig, Małgosia Ludwig 4a).
Rajd był wyprawę inaugurującą początek oddziałowego sezonu turystyki górskiej na Błatnią (917 m n. p. m.), szczyt Beskidu Śląskiego, górującego nad miejscowością Brenna. Odbył się 6.05.17r
Wzniesienie zdobywaliśmy w dwóch grupach. Pierwsza przeszła dłuższy szlak z miejscowości Górki Wielkie. Druga, nieco krótszy szlak z Brennej. Wszyscy spotkaliśmy się w Schronisku PTTK na Błatniej, jednym z najpopularniejszych obiektów w Beskidach. W pobliżu schronisko, na zboczu góry, usytułowane jest „Ranczo Błatnia” – miejsce naszego turystycznego posiłku. Zejście do Brennej i zwiedzanie miejscowości zakończyło wyprawę.

- 7- 9.05.2017 r. Wyprawa SKKT-PTTK (kl. 6c, 5a, 4b) – wycieczka do WARSZAWY.
    W dniach 7-9.05.2017 odbyła się wycieczka krajoznawcza do Warszawy - stolicy Polski. Uczestniczyło w niej 57 uczniów kl.6c,5a,4b (w tym 31 członków SKKT) oraz opiekunowie Maria Andrzejewska – kierownik wycieczki, wych. kl.6c i opiekun SKKT-PTTK, Bożena Baranowska- wych. kl.5a, Anna Stranc – wych. 4b, Beata Brzezińska – dyrektor szkoły, Zdzisław Andrzejewski – organizator turystyki OZ/PTTK w Zawadzkiem.

    Program wycieczki był bardzo bogaty, a zwiedzanie przez 3 dni odbywało się z przewodnikami warszawskimi. Do głównych atrakcji wycieczki można zaliczyć zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego (bardzo atrakcyjne szczególnie dla chłopców), Centrum Nauki Kopernik. W następnym dniu zwiedzanie wnętrz Zamku Królewskiego (wystawy muzealne, sale tronowa, Sejmowa, balowa, sale z obrazami J. Matejki, Canaletta) i ekspozycje w 3 salach multimedialnych, w których prezentowano Zamek Królewski do 1939 roku, zniszczenie i zburzenie zamku w czasie II wojny światowej oraz okres odbudowy zamku, zdobywania środków na odbudowę i oddanie zamku do zwiedzania w 1984r. Potem odbył się spacer Traktem Królewskim, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta, rynku Starego Miasta (mury miejskie z Barbakanem, Syrenka Warszawska, zabytkowe kamienice mieszczańskie), Pomnika Małego Powstańca, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim, Kościoła pw. Św. Krzyża, Ogrodu Saskiego z fontanną, obserwacja zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, ogrody i „tańczące fontanny” na Podzamczu, Biblioteki Uniwersyteckiej z ogrodem botanicznym na dachu obiektu,. Atrakcją był wieczorny spacer przez Most Śląsko Dąbrowski na Starówkę Warszawską, gdzie można było podziwiać Warszawę pięknie oświetloną. W ostatnim dniu odbyła się przejażdżka metrem, zwiedzanie Stadionu Narodowego, zwiedzanie Łazienek Królewskich, w tym Belwederu, pomnika Józefa Piłsudskiego, spacer po parku (pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wyspie, Wielka Oficyna, Pałac Myślewicki, Teatr na Wyspie, Stara Pomarańczarnia, aleje z kwitnącymi rododendronami i azaliami).

    Ogólnie bogaty program wycieczki w pełni zrealizowany, przewodnicy opowiadali ciekawie i pokazali bardzo dużo zabytków i miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie, czas zwiedzania maksymalnie wykorzystany, przy tym dopisała pogoda. Autokar komfortowy, kierowca jeździł bardzo bezpiecznie i świetnie radził sobie z poruszaniem po Warszawie, zakwaterowanie i wyżywienie w HIT Hotelu bardzo dobre. Dzieci bardzo zadowolone z wyprawy do Warszawy


- 19.05.2017r – III Rajd rowerowy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich – zbiornik wodny w Leśnictwie Świerkle w Żędowicach.
    Nadleśnictwo Zawadzkie i Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi" w Zawadzkiem włączyło się w organizację Dni Otwartych Funduszy Europejskich poprzez organizację III Rajdu Rowerowego po obiektach finansowanych ze środków UE w dniu 19.05.2017r. do zbiornika wodnego w Leśnictwie Świerkle w Żędowicach.

    W rajdzie wzięło udział ponad 70 osób. Z naszej szkoły uczestniczyła 43 osobowa grupa (w większości członkowie SKKT). Opiekunami byli: M. Andrzejewska, J. Zajączkowska, D. Malik, A. Jamrozik, Z. Andrzejewski, H. Gwóźdź, E. Dziedzic. Uczniowie ze szkół: PSP Zawadzkie, PG Zawadzkie, ZSG z Kielczy pod opieką leśników, członków Koła TPL „Dolina Małej Panwi” oraz OZ/PTTK spotkali się na parkingu PSP Zawadzkie, gdzie powitali ich Nadleśniczy Grzegorz Furmański i prezesa TPL Maria Andrzejewska. Po przedstawieniu regulaminu rajdu, celów i zasad bezpieczeństwa wszyscy wyruszyli w trasę biegnącą przez leśniczówkę Świerkle do zbiornika wodnego w leśnictwie Świerkle oddz. 409. Po drodze p. Agnieszka Jamrozik pokazała uprawę ( nowe nasadzenia drzew) oraz las po pożarzysku, a przy zbiorniku wodnym w Żędowicach odbyła się prelekcja na temat Małej Retencji Nizinnej w Nadleśnictwie Zawadzkie przy wsparciu finansowym pochodzącym z Unii Europejskiej. Na zakończenie przeprowadzono konkurs wiedzy o Unii Europejskiej z nagrodami. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce, która już od 3 lat cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

- 13.05.2017r. – XXXVI Zlot Śladami Dawnego Hutnictwa „Regolowiec 2017” zorganizowany przez OZ/PTTK „Huta Andrzej”. Rajd pieszy.
    Oddział OZ/PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem w dniu 13.05.2017r zorganizował 36 raz imprezę związanych z historią Doliny Małej Panwi „Zlot Śladami Hutnictwa- Regolowiec 2017”. Cele zlotu to: propagowanie hasła PTTK „Wisła Łączy”, oddziałowego hasła „Mała Panew Łączy” oraz hasła PTTK „Turystyka Łączy Pokolenia”, zapoznanie z historią regionu, dawnego hutnictwa i osadnictwa w dorzeczu Małej Panwi, z walorami przyrodniczymi lasów Nadleśnictwa Zawadzkie, poszanowanie przyrody i środowiska, umacnianie więzi turystycznych wśród mieszkańców sąsiadujących gmin, popularyzacja turystyki rowerowej i pieszej

    W tym roku na metę na Regolowca – rowerem lub pieszo – dotarło blisko 200 osób Z naszej szkoły uczestniczyła 34 osobowa grupa piesza pod opieką Marii Andrzejewskiej, Joanny Lońskiej, Małgorzaty Żuchowskiej oraz rodziców Agnieszki i Dariusza Skorupa. Grupa pod przewodnictwem p. Tomasza Swobody wędrowała z Zawadzkiego przez Kocią Górę, niebieskim szlakiem rowerowym, przy trzech Stawach Pluderskich na polanę Regolowiec. Na miejscu najpierw turystyczny posiłek, a potem się kilka tradycyjnych konkursów – wiedzy krajoznawczej, wiedzy leśno-przyrodniczej (organizator Nadleśnictwo Zawadzkie i TPL), wiedzy strażackiej oraz konkursy sprawnościowe i rowerowe. Wielu uczestników zdobyło nagrody w konkursach. Wspaniała pogoda, atrakcyjne konkursy przyczyniły się to tego, że rajd był bardzo udaną imprezą turystyczną.

- 3.06.2017 r (sobota). Rajd Młodzieży Szkolnej „GÓRY OPAWSKIE 2017”
    W dniu 3.06.2017 (sobota) 14 członków SKKT pod opieką Marii Andrzejewskiej uczestniczyło w Rajdzie Młodzieży Szkolnej „Góry Opawskie 2017” organizowanym przez OZ/PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem. Kierownikiem rajdu był Zdzisław Andrzejewski, a kierownikiem trasy Piotr Jendruś - Przodownicy Turystyki Górskiej. W rajdzie uczestniczyły drużyny z opiekunami SKKT ze szkół PSP Zawadzkie, ZSG Kielcza, PSP Staniszcze Wielkie – Kolonowskie 3, Staniszce Małe - Spórok, PG Kolonowskie. Autokar zawiózł wszystkich uczestników rajdu do Jarnołtówka. Z Jarnołtówka pod przewodnictwem p. Piotra Jendrusia wędrowaliśmy szlakiem niebieskim przez Karliki do Rozdroża pod Piekiełkiem, dalej szlakiem żółtym Drogą Amalii do kapliczki na Placu Langego, następnie szlakiem żółtym Ścieżką Langego do schroniska Pod Biskupią Kopą, od schroniska szlakiem czerwonym na szczyt Biskupiej Kopy (889 m. npm). Na szczycie zaliczyliśmy czeską wieżę widokową, z której rozciągały się piękne widoki. W drodze powrotnej odpoczynek i posiłek w schronisku, a następnie zejście żółtym szlakiem do Jarnołtówka i powrót.

    Trasa bardzo malownicza, z pięknymi widokami (niestety wycięto lasy, które porastały Biskupią Kopę ze względu na kornika). W tym dniu dopisywała słoneczna pogoda. Do Zawadzkiego wróciliśmy około 19.30, bardzo zadowoleni, ale też trochę zmęczeni.

- 31.05 – 2.06.2017 - Biwak 6c - członków SKKT-PTTK w Zawadzkiem
    Uczniowie klasy 6c (SKKT-PTTK) pod opieką wychowawcy Marii Andrzejewskiej oraz rodziców uczestniczyli w dniach 31.05 - 2.06.2017r. w biwaku „Sienkiewicza 11”. Biwak pod namiotami to bardzo atrakcyjna forma rekreacji turystów, świetna zabawa, szkoła życia.

    W pierwszym dniu 31.05.17r. uczniowie z wychowawcą przeszli pieszo ze szkoły na pole biwakowe, natomiast rodzice przewieźli namioty i sprzęt. Po przyjściu na miejsce biwakowania witali nas gospodarze posesji Rodzice p. Wioletta i Marek Gaś, Rodzice p. Agnieszka i Dariusz Skorupa oraz wielki transparent z napisem BIWAK 6c - 2017 i przygotowane pole biwakowe z wielkim namiotem. W tym dniu po rozbiciu obozowiska i zakwaterowaniu, odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wieczór zabaw, pląsów i piosenek turystycznych. Obozowiska odwiedziły nas Panie Dyrektor Beata Brzezińska i Wicedyrektor Katarzyna Sztęborowska.

    Na drugi dzień pobudka około godz. 7.00., toaleta poranna, a potem wspólne śniadanie samodzielnie przygotowane ( ciepłe bułeczki i gorącą herbatę dostarczyli mama W. Gaś i tata D. Skorupa). Po śniadaniu uczniowie z wychowawczynią przeszli do szkoły i uczestniczyli w obchodach dnia dziecka i sportu szkolnego ( biegi, apel kl.5b, film w kinoteatrze, słodki poczęstunek RR, wyjście na lody). Potem pyszny obiad w „Lido” i wszyscy bardzo zmęczeni wrócili do swoich namiotów. Po odpoczynku, Konkurs Krajoznawczy przygotowany przez Szymona Cybulskiego, gry i zabawy sportowe przygotowane przez Nikolę Hajdun, a następnie przygotowania do ogniska integracyjnego z rodzicami. O 19.00 przybyli wszyscy rodzice i odbyło się spotkanie integracyjne. Długo trwały wspólne śpiewy piosenek i pląsów turystycznych. Maja Krawczyk przygotowała program, a pomogła jej w prowadzeniu mama p. Marta Krawczyk. Wielu rodziców przyniosło ciasta własnego wypieku ( z okazji dnia dziecka), wszyscy piekli kiełbaski.

    Na trzeci dzień po śniadaniu odbyła się wycieczka rowerowa do Wioski Indiańskiej „Hocioka" w Staniszczach Małych. Trasa prowadziła z Zawadzkiego przez Kolonowskie, Staniszcze Wielkie do Staniszcz Małych (czerwonym szlakiem rowerowym). W opiece wpierali rodzice p. Ewelina Sowa i p. Zbigniew Kiwka. W godzinach 12:30-14:00 odbyło się zwiedzanie wioski indiańskiej z przewodnikiem (bardzo ciekawe). Na zakończenie rodzice Fabiana Osaka dowieźli dla wszystkich pyszną pizzę i napoje. Potem tą samą trasa wróciliśmy na pole biwakowe. Około 17.00 przystąpiliśmy do pakowania, składania namiotów i likwidacji pola biwakowego.

    W organizację bardzo zaangażowali się rodzice Sebastiana Państwo Wioletta i Marek Gaś oraz rodzice Wiktorii Państwo Agnieszka i Dariusz Skorupa. Pomagali w urządzaniu obozowiska i sprawach organizacyjnych Pan Krzysztof Karliński , Państwo Katarzyna i Tomasz Chrupcała, p. Ewelina Sowa, p. Zbigniew Kiwka oraz Pan Zdzisław Andrzejewski. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację biwaku należą się bardzo duże podziękowanie.

    Były to 3 dni wspaniałej zabawy z wykorzystaniem szkolnych namiotów. Biwak był wspaniałą formą pogłębianie integracji dzieci i rodziców, kształtowanie prawidłowych postaw i relacji wśród uczniów, kształtowanie samodzielności i radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, pogłębienie wiedzy o regionie, kształtowanie umiejętności turystycznych.

 

    Imprezy turystyczne są świetną formą integracji dzieci zainteresowanych turystyką pieszą, rowerową, górską. Uczą współpracy w grupie, wzajemnej pomocy, odpowiedniego kulturalnego zachowania się, uczą jak należy przygotować się do wędrówek w różnych sytuacjach pogodowych, odwagi, samodzielności, zaradności. Liczny udział naszych dzieci w imprezach turystycznych jest też wspaniałą promocją szkoły w środowisku.

    SKKT-PTTK otrzymało wiele pucharów i dyplomów za aktywne uczestnictwo w rajdach i konkursach turystycznych. Opiekun koła prowadzi kronikę SKKT-PTTK, wystawę znaczków i odznak turystycznych, Tablicę informacyjną nt. działalności SKKT, redaguje artykuły o działaniach koła do gazetki szkolnej, na stronę internetową szkoły, do lokalnych gazet Krajobrazów Zawadzkiego i Strzelca Opolskiego. Koło liczy 76 członków (stan na 23.06.17).

 

Opiekun SKKT-PTTK
Maria Andrzejewska

 

 

 

KALENDARZ

w tym:

Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych:

2.11.2020r. (poniedziałek) - Dzień zaduszny

12,13 listopada 2020r. (czwartek, piątek) 2020r.

25-27.05.2021r . - Egzamin ósmoklasisty

4.06.2021r. - piątek po Bożym Ciele

W dni wolne od zajęć edukacyjnych świetlica jest czynna od godz. 6.50 do 15.30.