facebookbipp

 

 

 

 

 

 

 

A A A

VII Rajd „Zima w Dolinie Małej Panwi”- 15.01.2018r.

 

    W pierwszy dzień ferii zimowych 15.01.2018r. Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze PTTK z PSP w Zawadzkiem przy wsparciu OZ/PTTK w Zawadzkiem zorganizowało dla dzieci VII Rajd Pieszy „Zima w Dolinie Małej Panwi”.

    Głównymi celami imprezy było: promowanie historii, tradycji, walorów krajoznawczych i zdrowotnych regionu, promocja hasła PTTK „Razem na szlaku”, promocja zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu w warunkach zimowych, rozwijanie więzi turystycznych wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie kwalifikacji turystycznych.

    W rajdzie uczestniczyło 75 osób w tym 46 z PSP w Zawadzkiem i 29 z PSP z Kielczy. Głównym organizatorem cyklu tych imprez jest opiekun SKKT-PTTK Maria Andrzejewska i p. Beata Brzezińska. Pomocy przy obsłudze rajdu udzielili przedstawiciele OZ/PTTK: Henryk Gwóźdź, Renata i Jerzy Czech, Jerzy i Renata Spallek, Z. Andrzejewski, z ramienia Nadleśnictwa Zawadzkie p. Agnieszka Jamrozik oraz opiekunowie Jolanta Zajączkowska, Barbara Brolik, Jolanta Soloch i Izabela Ploch.

    Trasa rajdu przebiegała z Zawadzkiego (PSP Zawadzkie), leśnymi ścieżkami, do Leśniczówki „Rytwiny”. Na trasie, tradycyjna już, gra terenowa „Podchody” (podział uczestników na dwie grupy, w których jedna chowa listy z zadaniami i pojedynczymi literami rajdowego hasła – druga te listy, ukryte sprytnie w terenie, odnajduje, wykonuje zadania i odczytuje kolejne litery hasła).Tegoroczne hasło brzmiało: „Turystyka uczy nas, jak bezpiecznie zwiedzać las”. Podchody to zabawa terenowa, która zachęca do aktywności uczestników i sprawiająca wiele radości dzieciom. Na mecie rajdu: ognisko z pieczeniem kiełbasek i gorąca herbata, a potem konkurs przyrodniczo-turystyczny z nagrodami (nagrody ufundowane przez OZ/PTTK i Nadleśnictwo Zawadzkie). Pytania do konkursu przygotowali i konkurs w dwóch grupach przeprowadzili: Szymon Cybulski, Jakub Miksa i Dominik Borszcz (turyści z 7c). Rajd był też świetną formą integracji dzieci z obu szkół. Pogoda również dopisała – lekki mróz i słoneczko sprzyjało dosyć długiej wędrówce.

Maria Andrzejewska

KALENDARZ

w tym:

Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych:

2.11.2020r. (poniedziałek) - Dzień zaduszny

12,13 listopada 2020r. (czwartek, piątek) 2020r.

25-27.05.2021r . - Egzamin ósmoklasisty

4.06.2021r. - piątek po Bożym Ciele

W dni wolne od zajęć edukacyjnych świetlica jest czynna od godz. 6.50 do 15.30.