facebookbipp

 

 

 

 

 

 

 

A A A

(ROK SZKOLNY 2016/2017)

 

KRONIKARZ: Marzena Jaskólska

Motto:

"ZABAWA JEST NAUKĄ, NAUKA JEST ZABAWĄ. IM WIĘCEJ ZABAWY, TYM WIĘCEJ NAUKI"

                                                                                                                             Glenn Doman

(ROK SZKOLNY 2016/2017)

 

KRONIKARZ: Marzena Jaskólska

Motto:

"ZABAWA JEST NAUKĄ, NAUKA JEST ZABAWĄ. IM WIĘCEJ ZABAWY, TYM WIĘCEJ NAUKI"

                                                                                                                             Glenn Doman

Rozpoczynamy nowy rok szkolny.

ŻYCZYMY SOBIE I INNYM JAK NAJLEPSZYCH OCEN ORAZ WIELU MILE I POŻYTECZNIE SPĘDZONYCH CHWIL NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

JAK CO ROKU BĘDZIEMY BAWIĆ SIĘ I UCZYĆ W GRONIE KOLEGÓW I KOLEŻANEK POD OKIEM WYCHOWAWCÓW. ZAJĘCIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W SALI NR 6 ORAZ W SALI NR 1.

DO NASZYCH ULUBIONYCH ZAJĘĆ NALEŻĄ: KONSTRUKCJE Z KLOCKÓW, GRY PLANSZOWE, RYSOWANIE, GRY STOLIKOWE I TOWARZYSKIE A NADE WSZYSTKO ZABAWY NA DYWANIE. CHĘTNIE ODRABIAMY RÓWNIEŻ ZADANIA DOMOWE KORZYSTAJĄC Z POMOCY I WSPARCIA WYCHOWAWCY.

 

 

"Cała Polska czyta dzieciom"

LUBIMY CZYTAĆ, LUBIMY TEŻ SŁUCHAĆ CZYTANEGO TEKSTU.
MOŻEMY SWOBODNIE KORZYSTAĆ ZE ZBIORÓW ŚWIETLICOWEJ BIBLIOTECZKI. CHĘTNIE SŁUCHAMY CZYTANEGO W TYM ROKU PRZEZ PANIĄ MARZENĘ JASKÓLSKĄ DRUGIEGO TOMU KSIĄŻKI BEATY KOŁODZIEJ PT. "SOLILANDIA, WYPRAWA DO KRYSZTAŁOWEJ GROTY".

 

 

Zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie

PODCZAS POBYTU NA ŚWIETLICY POZNAJEMY I UTRWALAMY ZASADY ZDROWEGO STYLU ŻYCIA A W SZCZEGÓLNOŚCI ODŻYWIANIA.

NA ZDROWY STYL ŻYCIA, POZA ODŻYWIANIEM, SKŁADA SIĘ AKTYWNOŚĆ RUCHOWA. DBAJĄC O NASZ ROZWÓJ FIZYCZNY A TAKŻE DOTLENIANIE NASZYCH SZARYCH KOMÓREK CZĘSTO SPĘDZAMY CZAS W PARKU SZKOLNYM SZCZEGÓLNIE, ŻE JESIENNA POGODA SPRZYJA TAKIM WYJŚCIOM.

PRZEBYWAJĄC W PARKU SZKOLNYM CHĘTNIE WŁĄCZAMY SIĘ W PRACE PORZĄDKOWE, POMAGAJĄC PANU KONSERWATOROWI ROMANOWI SŁAWSKIEMU W SPRZĄTANIU LIŚCI.

 

 

 

Zabawa z konkursami z okazji Dnia Chłopaka - 5.10.

PODZIELENI NA DWIE GRUPY ROZWIĄZYWALIŚMY ZAGADKI. PODCZAS ZADANIA NALEŻAŁO WYKAZAĆ SIĘ NIE TYLKO WIEDZĄ ALE I UMIEJĘTNOŚCIĄ WSPÓŁPRACY. PORADZILIŚMY SOBIE BARDZO DOBRZE A NAGRODĄ ZA WYKONANIE ZADANIA, POZA SATYSFAKCJĄ OCZYWIŚCIE, BYŁY SŁODYCZE.

 

Zabawa andrzejkowa z wróżbami – 30.11.

POZNALIŚMY POCHODZENIE ZWYCZAJU, PRZYSŁOWIA ZWIĄZANE Z ANDRZEJKAMI A PÓŹNIEJ PRZESZLIŚMY DO WRÓŻB. OCZYWIŚCIE Z PRZYMRUŻENIEM OKA WIEDZĄC, ŻE TO TYLKO ZABAWA POTRAKTOWALIŚMY WRÓŻBY MÓWIĄCE O IMIENIU NASZEJ PRZYSZŁEJ ŻONY (MĘŻA) CZY ZAWODZIE JAKI KIEDYŚ BĘDZIEMY WYKONYWAĆ. ZABAWĘ ZAKOŃCZYŁ SŁODKI POCZĘSTUNEK.

 

 

Zabawa mikołajkowa – 07.12.

WYSŁUCHALIŚMY OPOWIADANIA PT. "CZY ŚWIĘTY MIKOŁAJ JEST NA ŚWIECIE?" A NASTĘPNIE PRZYSTĄPILIŚMY DO WYKONANIA ZADAŃ JAKIE ZOSTAWIŁ DLA NAS ŚW. MIKOŁAJ. NALEŻAŁO WYKAZAĆ SIĘ WIEDZĄ ORAZ SPRAWNOŚCIĄ FIZYCZNĄ. W PREZENCIE OTRZYMALIŚMY KOLOROWANKI Z ŁAMIGŁÓWKAMI.

 

 

 

Spotkanie Wigilijne – 22.12.

PRZYGOTOWUJĄC SIĘ DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA WYKONYWALIŚMY ŚWIĄTECZNE DEKORACJE I OZDOBY NA CHOINKĘ. ROZMAWIALIŚMY O DAWNYCH I OBECNYCH ZWYCZAJACH ŚWIĄTECZNYCH. A KIEDY W NASZEJ ŚWIETLICY ZAGOŚCIŁA JUŻ ŚWIĄTECZNA ATMOSFERA Z RADOŚCIĄ ŚPIEWALIŚMY KOLĘDY. SPOTKANIE ZAKOŃCZYŁ SŁODKI POCZĘSTUNEK.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

 

 

Zabawa karnawałowa z konkursami – 25.01.

NA POCZĄTKU ZAPOZNALIŚMY SIĘ Z POCHODZENIEM KARNAWAŁU I ZWYCZAJAMI Z NIM ZWIĄZANYMI. NASTĘPNIE MIAŁY MIEJSCE NASZE INDYWIDUALNE WYSTĘPY TANECZNE. DZIEWCZYNKI WYKONAŁY TANIEC ZE WSTĄŻKĄ A CHŁOPCY ZAPREZENTOWALI TANIEC Z BALONEM. WSZYSCY ZASŁUŻYLI NA OKLASKI A NA KONIEC NA SŁODKI POCZĘSTUNEK.

 

 

 

Zajęcia z Kołem Ornitologicznym – 02.02.

PODCZAS WSPÓLNEGO WYJŚCIA Z UCZNIAMI UCZĘSZCZAJĄCYMI NA ZAJĘCIA KOŁA ORNITOLOGICZNEGO PROWADZONEGO PRZEZ PANIĄ MAŁGORZATĘ ŻUCHOWSKĄ OBSERWOWALIŚMY PTAKI W PRZYSZKOLNYM KARMNIKU. MŁODZI ORNITOLODZY OPOWIEDZIELI NAM O ZIMOWYCH ZWYCZAJACH PTAKÓW ORAZ PODALI NAZWY TYCH, KTÓRE KORZYSTAŁY Z PRZYSZKOLNEJ JADŁODAJNI. KAŻDY Z NAS MÓGŁ SYPNĄĆ PTAKOM PRZYNIESIONĄ KARMĘ. PO POUCZAJĄCEJ PRELEKCJI SKORZYSTALIŚMY Z OBFICIE LEŻĄCEGO ŚNIEGU LEPIĄC WSPÓLNIE BAŁWANA.
DZIĘKUJEMY PANI MAŁGOSI I CZŁONKOM KOŁA ORNITOLOGICZNEGO ZA POUCZAJĄCĄ LEKCJĘ TROSKI O LOS ZWIERZĄT ZIMĄ.

 

 

 

8 marca - Dzień Kobiet

ZGODNIE ZE ŚWIETLICOWĄ TRADYCJĄ, Z OKAZJI DNIA KOBIET, CHŁOPCY (W TYM ROKU BYLI TO MICHAŁ, ALEKSY I KAJETAN Z KL. IIIB) ZŁOŻYLI ŻYCZENIA I WRĘCZYLI RĘCZNIE WYKONANE UPOMINKI PRACUJĄCYM W NASZEJ SZKOLE PANIOM.

 

Zabawa z okazji Dnia Kobiet - 13.03

PODCZAS ZAJĘĆ POZNALIŚMY BLIŻEJ POSTACI SŁAWNYCH POLEK Z RÓŻNYCH EPOK. NASTĘPNIE ROZEGRALIŚMY W ZESPOŁACH MECZ PIŁKI BALONOWEJ (ALEŻ BYŁY EMOCJE!). NA KONIEC WSZYSCY OTRZYMALIŚMY UPOMINKI (NAKLEJKI).

 

 

 

Zbliżają się Święta Wielkanocne...

Z PRZYSTROJONEJ W ŚWIĄTECZNE DEKORACJE ŚWIETLICY PRZESYŁAMY WSZYSTKIM ŻYCZENIA WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

 

Zabawy ruchowe w parku szkolnym

ACH, TA WIOSNA... JEST TAK PIĘKNIE, ŻE CHCIAŁOBY SIĘ PRZEBYWAĆ CAŁY CZAS NA DWORZE. DLATEGO TEŻ CZĘSTO BAWIMY SIĘ W PARKU SZKOLNYM.

 

 

 

Wiosenne porządki

A JAK WIOSNA TO I WIOSENNE PORZĄDKI. CHĘTNIE PORZĄDKUJEMY WIĘC NASZE SZKOLNE PODWÓRKO.

 

 

 

Konkursy

DO NASZYCH ULUBIONYCH ZAJĘĆ NA ŚWIETLICY NALEŻĄ RÓŻNEGO RODZAJU KONKURSY ROZWIJAJĄCE I SPRAWDZAJĄCE ZARÓWNO SPRAWNOŚĆ RUCHOWĄ JAK I INTELEKTUALNĄ. PODCZAS KONKURSÓW MOŻEMY WYKAZAĆ SIĘ SWOIMI TALENTAMI A TAKŻE DOSKONALIĆ PRACĘ INDYWIDUALNĄ ORAZ ZESPOŁOWĄ. ZA UDZIAŁ W KONKURSACH, BEZ WZGLĘDU NA ZAJĘTE MIEJSCE, NAGRADZANI SĄ WSZYSCY UCZESTNICY.

 

 

 

Cicho i spokojnie...

A KIEDY NA ŚWIETLICY JEST CICHO I SPOKOJNIE DOBRZE SOBIE POCZYTAĆ...

 

 

 

Prace plastyczne

DO NASZYCH ULUBIONYCH ZAJĘĆ NA ŚWIETLICY NALEŻY WYKONYWANIE PRAC PLASTYCZNYCH (RYSOWANIE, KOLOROWANIE, WYCINANIE, LEPIENIE Z PLASTELINY ITP.).
SZYBKO ZAPEŁNIA SIĘ "GALERIA NASZYCH PRAC" STANOWIĄC JEDNOCZEŚNIE EFEKTOWNĄ DEKORACJĘ SALI. A WSTĘP DO GALERII NIC NIE KOSZTUJE JEST WIĘC WIELU OGLĄDAJĄCYCH.

 

 

 

Zabawa z okazji Dnia Dziecka - 2.06.

SPĘDZILIŚMY MIŁO CZAS NA ZABAWIE Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ W PARKU SZKOLNYM. BYŁO CHOWANIE SIĘ I PRZEBIEGANIE POD CHUSTĄ, ŁAPANIE I CELOWANIE PIŁECZKĄ DO OTWORU NA ŚRODKU CHUSTY A TAKŻE WYGLĄDANIE PRZEZ TEN OTWÓR. WSZYSTKIE ZABAWY WYMAGAŁY WSPÓŁPRACY I DBAŁOŚCI O BEZPIECZEŃSTWO. PO ZAJĘCIACH POCZĘSTOWALIŚMY SIĘ SŁODYCZAMI.

 

 

 

Nauka i zabawa

NA ŚWIETLICY PRZEBYWAJĄ CHĘTNIE RÓWNIEŻ UCZNIOWIE KLAS STARSZYCH, SPĘDZAJĄC CZAS WOLNY NA NAUCE I ZABAWIE.

 

 

 

WAKACJE TUŻ, TUŻ

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WSPANIAŁEGO LETNIEGO WYPOCZYNKU, DUŻO SŁOŃCA I CIEKAWYCH POMYSŁÓW NA ZABAWĘ. MOŻE JEDNYM Z NICH BĘDZIE AKTYWNOŚĆ RUCHOWA A MOŻE WYLEGIWANIE SIĘ Z KSIĄŻKĄ NA KOCU? DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH.

 

 

 

 

KALENDARZ

w tym:

Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych:

2.11.2020r. (poniedziałek) - Dzień zaduszny

12,13 listopada 2020r. (czwartek, piątek) 2020r.

25-27.05.2021r . - Egzamin ósmoklasisty

4.06.2021r. - piątek po Bożym Ciele

W dni wolne od zajęć edukacyjnych świetlica jest czynna od godz. 6.50 do 15.30.